Haberler

Öğretmeninin darbettiği 10 yaşındaki kız çocuğu beyin kanaması geçirdi

Güncelleme:

Ankara'da bir ilkokulda kafasını okul sırasına çarptığı söylenen 10 yaşındaki kız çocuğu beyin kanaması geçirdi. Baba, kızının öğretmeni tarafından darp edildiğini ve saatlerce baygın halde okulda tutulduğunu söyledi.

Ankara'da kafasını okul sırasına çarptığını söylenen 10 yaşındaki kız çocuğu beyin kanaması geçirdi. Durumdan okul yönetimini sorumlu tutan baba ise yaşam savaşı veren kızının öğretmeni tarafından darp edilmiş olabileceğini ve saatlerce baygın halde okulda tutulduğunu iddia etti.

BABA, KIZININ ÖĞRETMENİ TARAFINDAN DARBEDİLDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Olay, 22 Şubat sabahı Keçiören ilçesi Kuşcağız Mahallesi Tarhanlar Caddesinde yer alan bir ilkokulda meydana geldi. İddialara göre kafasını okul sırasına çarptıktan sonra fenalaşan 3'üncü sınıf öğrencisi Mira Şahin'in ailesine saatler sonra haber verildi. Yeğenini baygın halde gören Hazal Karakaş'ın ihbarı üzerine okula gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Şahin'i ambulansla hastaneye nakletti. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen 10 yaşındaki çocuk, ameliyatın ardından yoğun bakım servisine alındı. Kafatasında 8 tane kırık tespit edilen Şahin'in hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Baba Çağrı Şahin, başta kızının öğretmeni B.Ö. olmak üzere okul yönetimini durumun sorumlusu olarak tuttu. Çocuğunun okulda baygın halde saatlerce bekletildiğini, sağlık ekiplerine haber verilmediğini ileri süren baba Şahin, B.Ö.'nün kızını darp etmiş olabileceğini iddia etti. Okul yönetimi ise iddialarla ilgili konuşmazken, adli sürecin takipçileri olacaklarını belirtti.

Ankara'da Kız Çocuğu Okulda Beyin Kanaması Geçirdi

"ÖĞRETMENİ KIZIMIN KAFASINI SIRAYA ÇARPTIĞINI İDDİA EDİYOR"

Olayla ilgili konuşan Baba Çağrı Şahin, "Öğretmeni kızımın kafasını sıraya çarptığını iddia ediyor. Daha sonra baldızımı arayarak kızımın kötü olduğunu ve okula gelmesini söylemiş. Baldızım okula gittiğinde yeğeninin baygın bir durumda ve idrarını kaçırmış halde olduğunu görmüş. Panikleyip sağlık ekiplerini aramış. Çocuğum kafasını sabah 10: 00 sıralarında sıraya vurmuş ama öğretmeni bize 14: 00'te bilgi verdi" dedi.

Ankara'da Kız Çocuğu Okulda Beyin Kanaması Geçirdi

"KAFATASINDA 8 KIRIK TESPİT ETMİŞLER"

Çocuğunun hayatının tehlikede olduğunu söyleyen Baba Şahin, "Kızımı beyin kanaması geçirdiği için hemen ameliyata aldılar. Kafatasında 8 kırık tespit etmişler. Şu anda yoğun bakımda ve hayati tehlikesi devam ediyor. Doktorlar hala müdahale ediyor. Biz suçlu veya suçsuz aramıyoruz. Tamamen ihmalkarlık var. Böyle bir şey olduğu anda bizi ya da sağlık kuruluşunu arasaydı durum bu noktaya gelmezdi. Çocuğum şu anda dakikalarla yarışıyor" diye konuştu.

Ankara'da Kız Çocuğu Okulda Beyin Kanaması Geçirdi

"ÖĞRETMENİNİN TELEFONU KAPALI, OKULA GELMİYOR"

Okul yönetiminden şikayetçi olduklarını kaydeden Şahin, "Okuldan şikayetçi olduk. Eğitimci bir insanın ilk önce öğrencilerine değer vermesi lazım. Çocuğum iki gündür hastanede. Öğretmeninin telefonu kapalı, okula gelmiyor. Bizi arayıp çocuğun durumunu sormuyor. Okuldaki çocukların hep bir azıdan hiçbir şey görmediklerini söylemesi ve çocuğumun hiçbir şey hatırlamıyorum demesi sebebiyle net bilgi alamıyoruz. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Çocuğum darbeleri aldıktan sonra 4 saat okulda beklemiş. Hastane raporunda da saat 10: 30'da başlayan beyin kanamasının 4 saat sürdüğü belirtilmiş" ifadelerini kullandı.

Kızının öğretmeninden de şüphelendiklerini dile getiren Şahin, "Öğretmenin böyle bir şey yapacağını aklımıza getirmek istemiyoruz. Bir çocuğun kafasını sıraya vurmasıyla beyin kanaması geçirmesi mümkün değil. Öğretmen neyden saklanıyor bilmiyoruz. Suçu olmasa yanımıza gelir, ifade verir, okuluna gelir. Sanki okuldaki çocuklar öğütlenmiş gibi tek bir ağızdan bir şey görmediklerini söylüyor. Bu çok enteresan" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Ankara Baba Hukuk 3.Sayfa Yaşam Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Cumartesi günü eczaneler açık mı? Eczaneler Cumartesi günü saat kaça kadar açık? 20 Nisan 2024 Eczane çalışma saatleri! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 20 Nisan dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 20 Nisan Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi!
500

Yorumlar (21)

Ne Demeli:

Demek ki memleketimde eğitimcilerinde eğitilmesi gerekiyor. Allah şifa versin yavrumuza...

568
54
yanıtYanıtla
Erhan Sarac:

Öğretmen hayatta mı vallaha kızın babası ben olsam anladın sen o öğretmen neyse

yanıt47
yanıt15
Export 86:

Eğer adalet varsa gerekli cezayı alır adalet yoksa iş kızın babasına düşüyor

399
47
yanıtYanıtla
apolat:

Allah vermesinde o babanın yerinde olsam çoktan adalaeti sağlamış, ben yaptım diye alayına bağırtıyor olurdum okulun ortasında müdüründen öğretmenine

yanıt48
yanıt16
BUĞRA EMRECİKSİN:

El kadar çocuklara vuranlar, el kadar hayvanlara vuranlar sizin Allah'ınızi kitabınız yok mu lan, insanda zerre kadar vicdan, merhamet olsa sizin bu yaptıklarınızı yapmaz insan kılıklı iblislersiniz..

306
26
yanıtYanıtla
Ebu Huzeyfe:

Kabul edilir şey değil okullar kapatılsın !!! Mı ? Kapatalım mı okulları beyler ?

131
136
yanıtYanıtla
apolat:

sen ne kullanıyorsan hemen bırak, belliki akıl sağlığın gidiyor

yanıt28
yanıt7
ilhan:

Tire Toki Şehit Mehmet Çağlar Bölük İlkokulu müdürü tarafında eşime ve ilkokul birinci sınıftaki oğluma da bağırma azarlama, psikolojik şiddet konusunda MEB şikayetlerimiz oldu, örtbas edildi.

177
31
yanıtYanıtla
apolat:

demekki sen ne yapman gerekiyorsa onu yapacaksın, sen yap o şikayetçi olsun

yanıt28
yanıt7
ilhan:

MEB vasfını yitirmiş. Okullarda şiddet artmaya devam ediyor, çocuğun kafasında 8 kırık var, binlerce MEB çaiışanı ne için maaş alıyor, çocuklarımızı okula sakat kalsınlar diye mi gönderyoruz, travma yaşasınlar diye mi gönderiyoruz. Görevini yapmayan MEB çaiışanlarının işine son verilsin, millet okullarda kendi adaletinl aramasın. Salla başı al maaşı bitmedi mi?

yanıt24
yanıt1
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title