Sağlık ocağında vurularak öldürülen hemşirenin son sözleri: Konya'dan belalım geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Sağlık ocağında vurularak öldürülen hemşirenin son sözleri: Konya'dan belalım geldi

Haberler.com - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

Kartal'da aile sağlığı merkezinde hemşire Ömür Erez silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. İstanbul Valiliği, "Şüpheliye ait arşiv araştırmasında 'kasten yaralama, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, evrakta sahtecilik' suç kaydı bulunduğu tespit edilmiştir" açıklamasını yaptı. Görgü tanığı ise "Kız bana 'Konya'dan belalım geldi, gel' dedi. 5 el ateş etti. Derdi kızla birlikte olmak, evlenmek. Ama kız istemiyordu bunu." diye konuştu.

Bugün saat 14.00 sıralarında Kartal 10 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi'nde silahı ile içeriye giren Rahmi Uygun (39), Ömür Erez (33) ile tartıştıktan başına ateş ateş etti.

Hemşireye ilk müdahale sağlık merkezinde yapıldı. Hemşire Ömür Erez daha sonra ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Erez hayatını kaybetti.

Aile sağlığı merkezinde vurularak öldürülen hemşirenin son sözleri: Konya'dan belalım geldi

Olay yerine gelen polis, emniyet şeridi çekerek inceleme yaptı. İl dışından geldiği belirtilen saldırganın daha önce hemşireyi rahatsız ettiği tespit edildi. İstanbul Valliğinden yapılan açıklamada, "Şüpheliye ait arşiv araştırmasında 'Kasten Yaralama, Tehdit, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Evrakta Sahtecilik' suç kaydı bulunduğu tespit edilmiştir" denildi. Polis ekiplerinin peşine düştüğü Uygun, kısa süre sonra Bağcılar'da yakalandı.

Aile sağlığı merkezinde vurularak öldürülen hemşirenin son sözleri: Konya'dan belalım geldi

Olayı gören Mevlüt Koç, "Kız bana 'Konya'dan belalım geldi, gel' dedi. Ben de hemen içeri girdim. 'Polisi ara, gelsin alsın' dedim. Olay büyümesin derken içeri girdi, ateş etmeye başladı. Kız komşum. Bu belalısı, durmadan tehdit ediyordu kızı. 5 el ateş etti. Durmadan telefonla rahatsız ediyordu. Derdi kızla birlikte olmak, evlenmek. Ama kız istemiyordu bunu. Olayın tam karşısındaydım. Konuşuyordu kızla. Sonra kaçtı." diye konuştu.

Aile sağlığı merkezinde vurularak öldürülen hemşirenin son sözleri: Konya'dan belalım geldi

Bir başka görgü tanığı Savaş Kuru ise "Dışarıda 20-25 dakika konuştular. Ondan sonra içeriye girdiler. Adam kadının kafasına sıkmış. Sağlık ocağında karşı komşumdu." ifadelerini kullandı.

Haberler.com - 3. Sayfa

Kartal, Konya, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

TT:

Kısasta hayat vardır...Çıkartın şu kanunu artık be...

Es ruzgar:

Ey hükümet hala idamı getirmiyorsun yazık deyilmi bu kadınlara bu pislik herifleri neden öldürmüyorsun maaşlarınız haram olsun helal etmiyorum bakanlar hicmi üzulmuyorsunuz bu olaylara asın bu katilleri

PALA BABA :

ceza kanunları çok yetersiz, getir şeriat kanunlarını, kısasa kısas, adam öldüreni linç et, bakalım nasıl bıçak gibi kesilecek cinayetler. adamların tehditlerde kullandığı cümleler "yatar 3-5 sene çıkarım" rahatlığa bakar mısın. yatmaya giriyor çünkü içeri. al canını devlet olarak, bırak adam vurmayı, meyve bıçağına yaklaşabiliyor mu insanlar bakalım

Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title