22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

İzmir'in Aliağa ilçesinde 'Emek ve Barış Şenlikleri' başladı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde 'Emek ve Barış Şenlikleri' başladı.

2 Eylül Pazar günü Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak Sadık Gürbüz ve Petek Dinçöz konseyiyle sona erecek 22. Emek ve Barış Şenlikleri Türkiye'nin aydınları, gazetecilerini ve kültür sanat insanlarını Aliağa'da buluşturdu. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kortej bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından belediye bandosu eşliğinde "Emek ve Barış Yürüyüşü" için harekete geçti.

TÜRKİYE'NİN AYDINLARI EMEK VE BARIŞ ŞENLİKLERİNDE

Atatürk ve İstiklal Caddesi üzerinden Demokrasi Meydanı'na kadar süren "Emek ve Barış Yürüyüşü"ne CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, belediye başkan yardımcıları Uğur Eren ve Münir Nurettin Bayrav, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, çevre ilçelerin belediye başkanları, CHP Eski milletvekili ve Aliağa eski belediye başkanı Hakkı Ülkü, Petrol-İş Sendikası Mali Sekreteri İbrahim Doğangül, Sanatçılar, Şenay Gürler, Orhan Alkaya, şairler Tuğrul Keskin ve Ahmet telli, köy ve mahalle muhtarları, STK, oda ve dernek başkanları, temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

BAŞKAN OĞUZ: "KEYİFLİ BİR ŞENLİK OLACAK"

Aliağa'nın Emek ve Barış şenlikleri ile özdeşleştiğini ve 22.sini düzenlediklerini hatırlatan Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, "Panel, söyleşi, sergi, şiir dinletisi ve konserlerle dopdolu bir şenlik programı hazırladık. Hem gelen konuklarımızın hem de yurttaşlarımızın doyurucu ve keyifli bir şenlik geçireceğini umuyorum. Şenliğin hazırlanmasında emeği geçen, katkı koyan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Aliağa Belediyesi Helvacı Halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu açılış töreninde bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Muharrem İnce de, şenliklerin tüm dünyaya barış ve demokrasi getirmesini diledi. İnce, "Emek ve barış yan yana gediğinde ne kadar anlamlı ve güzel oluyor. Ama şimdi bakıyoruz komşularımızla kavgalıyız, hepsinle sorunlar yaşıyoruz. Tek dostumuz Barzani kaldı. Birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri hep birlikte aşmayı bilmeliyiz" dedi.

ŞENLİKLERDE 2. GÜN PANEL, "ORTADOĞU ATEŞİNDE TÜRKİYE VE BARIŞ"

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri'nin 2. gününde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek "Uçurtmalar Barışa Uçuyor" etkinliğinin ardından Gülistan Aile Çay Bahçesi'nde iki önemli panel gerçekleşecek. Perihan Sarı'nın yöneteceği "Ortadoğu ateşinde Türkiye ve barış" konulu panele Muharrem İnce, Fikri Sağlar ve Ercan Karakaş konuşmacı olarak katılırken, Atilla Sertel'in yöneteceği "Yeni Anayasa'da basın ve özgürlükler" konulu panelde ise Enver Aysever, Can Ataklı ve Orhan Bursalı konuşmacı olarak yer alacak. Gazeteci Yazar Enver Aysever'in kitaplarını imzalayacağı 2. günde Açıkhava Tiyatrosu'nda yedi şair şiir dinletisinin ardından kitaplarını imzalayacak. Ahmet Telli, Orhan Alkaya, Haydar Ergülen, Tuğrul Keskin, Sezai Sarıoğlu, Leyla Şahin ve Halim Yazıcı Saat 20.00'da "Barışa selam olsun" diyecek. Şenliğin 2. Günü Moğollar ve Murat Dalkılıç konseriyle son bulacak.

FİNAL SADIK GÜRBÜZ VE PETEK DİNÇÖZ'DEN

Şenliğin 3. ve son gününde ise Gülistan Aile Çay Bahçesi'nde; Metin Uca, Pelin Batu, Şenay Güler ve Orhan Alkaya Saat 15.00'da "Türkiye'de Oynanan Tiyatro" konulu söyleşiyi gerçekleştirecek. Türkiye'nin sıcak gündem maddelerinden birisi olan eğitim sisteminin konu edileceği panelde ise; Mustafa Gazalcı, Prof. Dr. Nejla Kurul, Prof. Dr. Yakup Kepenek, Doç Dr. Firdevs Gümüşoğlu konuşmacı olarak yer alacak. Gülistan Aile Çay Bahçesi'nde gerçekleşecek "Eğitim sistemi Türkiye'yi nereye götürüyor" konulu paneli Prof. Dr. Kemal Kocabaş yönetecek. 3. günün ve şenliğin finali öncesinde Metin Uca Tek kişilik gösterisi ile sahne alacak. Uca, Açıkhava Tiyatrosu'nda "Hakuna Matata" isimli oyunuyla hayranlarını güldürecek. 22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Sadık Gürbüz ve Petek Dinçöz konserleriyle sona erecek. - İZMİR

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

22. Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri Başladı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title