İkinci doz aşıda neden daha fazla yan etki görülüyor? Uzman isim açıkladı

İkinci doz aşıda neden daha fazla yan etki görülüyor? Uzman isim açıkladı

Türkiye genelinde, ikinci doz korona aşısını olanların daha fazla şikayet etmesi üzerine konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Güner Sönmez, ikinci dozda bağışıklık sisteminin biraz daha fazla tepki vermesi nedeniyle yan etkilerin daha fazla olduğunu belirtti.

Türkiye genelinde koronavirüse karşı aşılama çalışmaları devam ederken, 2. doz aşısını olan vatandaşlar da ikinci aşıda daha fazla şikayet bildiriyor. Salgının başından bu yana yaptığı bilgilendirmelerle öne çıkan isimlerden biri olan Prof. Dr. Güner Sönmez, korona aşısının 2. dozunda yan etkilerin neden daha fazla olduğuna ilişkin açıklamada bulundu.

"2. DOZDA DAHA ŞİDDETLİ TEPKİ VERİYOR"

Sönmez, 2. dozda bağışıklık sisteminin biraz daha şiddetli tepki verdiğini belirterek, "2. dozda daha önce uyarılmış olan bağışıklık sistemi biraz daha şiddetli bir tepki veriyor. Yan etkilerin biraz fazla olması bu yüzden" dedi.

1 AY ARA İLE RANDEVU VERİLİYOR

Bilindiği üzere Türkiye'de BionTech aşısının 2. doz uygulamaları iptal edilmişti. Sinovac aşısının 2. doz uygulamaları devam ederken, BionTech aşısının 2. dozunu olan vatandaşlar, Sinovac aşısına göre daha fazla yan etki yaşadıklarını bildirmişti.

2. doz aşıda neden daha fazla yan etki görülüyor. Uzman isim açıkladı
İkinci doz aşıda neden daha fazla yan etki görülüyor? Uzman isim açıkladı
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title