19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü

Karaman'da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

19 Eylül Gaziler Günü

Karaman'da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Cumhuriyet Parkı'nda düzenlenen törende Karaman Valisi Fahri Meral, Garnizon Komutanı Albay Yurdakul Kazım Türkmen, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karaman Şube Başkanı Behiç Baş tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Dernek Başkanı Baş, törende yaptığı konuşmada, dost bilinen bazı devletlerin yurt içinde ve sınırların yanında terör örgütlerini desteklediklerini söyledi.

Türk milletinin azim ve iradesi karşısında bu hainlerin her zaman hüsrana uğrayacağını dile getiren Baş, şunları kaydetti:

"Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, bölünmesine, hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz ne de bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. İnanıyoruz ki kan dökülerek Türkiye'ye vatan olan bu topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır."

Vali Meral ve beraberindekiler törenin ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karaman Şubesi ile Karaman Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti.

Törene, AK Parti Karaman milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker ile daire müdürleri, askeri erkan, gaziler ile vatandaşlar da katıldı.

Kaynak: AA