18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü
Haberler » Güncel » 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü - Haber

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü münasebetiyle şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile yemekte bir araya geldi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü münasebetiyle şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile yemekte bir araya geldi.


Ordu Valiliği tarafından TESK Otel'de şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen yemekte Vali Seddar Yavuz, eşi ile birlikte masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.


Dua okunarak başlanan yemek programında bir konuşma yapan Vali Yavuz, "Aziz milletimiz, 1071'den itibaren bu topraklarda bir diriliş ve kıyam başlatmıştır. Daha ötesi, ilahi kelimetullah peşinde koşmuş ve Allah'ın kelamını, kitabını kapılarına kadar götürmüştür." diye konuştu.


Vali Yavuz, şöyle konuştu:


"Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun kahraman ordusu, bugün Afrin'i kontrol altına almış ve şehadeti en kutsal makam olarak gören kahramanlarımız sayesinde bir zaferle sonuçlanmıştır. Bugün o yüzden çok anlamlı ve mutlu bir günü paylaşıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi sizler söylenecek sözlerin en güzelini söylediniz. Çünkü yakınlarınızı Allah'a uğurladınız ve bu aziz millet için feda ettiniz. Biz her zaman sizin emrinizdeyiz. İhtiyaçlarınız, sorunlarınız, sıkıntılarınız her ne varsa bizim sıkıntımızdır. Rabbim sizleri cennetinde buluştursun, Rabbim şehitlerimizin şefaatine hepimizi nail eylesin."


Yemeğe, AK Parti Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Turgut Subaşı, Bayram Gale, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehit yakınları, gaziler ve daire müdürleri katıldı.

Kaynak: AA