16. Munzur Kültür ve Doğa Festivali
Haberler » Güncel » 16. Munzur Kültür ve Doğa Festivali - Haber

16. Munzur Kültür ve Doğa Festivali

Tunceli Belediyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivalinin programı düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

16. Munzur Kültür ve Doğa Festivali

Belediyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kültür ve Doğa Festivalinin programı düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.


Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda festival tertip komitesi ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Tunceli Belediye Başkanı , Munzur Kültür ve Doğa Festivalinin 16.sını düzenleyeceklerini belirtti.


Festival tertip komitesi her yıl yapılan festivalin 'in doğasına, inancına, kültürüne, diline sahip çıkması noktasında önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Bul, şöyle konuştu:


"28-31 Temmuz tarihleri arasında 4 günlük bir program taslağımız var. Bu festival programında halkımızdan da gelen bazı öneriler ve şikayetleri de göz önüne alarak müzik etkinliklerinden biraz imtina edildi. Bu programda kutsal mekanların ziyaretleri ön planda. İnanç ve dil panellerini dahil ettik. Müracaatımızı 1 Temmuz'da Valiliğe ilettik. Bazı eksiklikler vardı onları da 12 Temmuz tarihinde tamamladık. Festivalimizi 'Birliğimiz dirliğimizdir, dirliğimiz barışımızdır. Doğama, kültürüme ve irademe dokunma' ana temasıyla gerçekleştireceğiz. Gönüllülüğe dayalı, bütçesi olamayan tamamen Dersim halkının ve kurumlarının kendi öz gücüyle yapacağı bir festival olacak."


4 gün sürecek festival programını da açıklayan Başkan Bul, tüm Dersimli ve Dersim dostlarını festivale davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler