Munzur Haberleri

Munzur haber, Munzur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Munzur 24.5.2020
Tunceli'de baharın müjdecisi oğlak ve kuzular meraları şenlendirdi
Munzur Dağları arasında yer alan 1500 rakımlı Ovacık ilçesi, her yıl ilkbaharda geniş otlakları ve doğal güzellikleriyle çok sayıda besiciye ev sahipliği yapıyor.
Munzur 24.5.2020
Ovacık'ta nesli tükenme tehlikesi altındaki siyah beyaz renkli porsuklar görüntülendi
Munzur Dağları arasında yer alan 1500 rakımlı Ovacık ilçesi, doğal güzelliklerinin yanı sıra yaban hayatıyla da dikkati çekiyor.
Munzur 22.5.2020
Mercan Dağları yavru yılkı atlarıyla şenlendi
Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Mercan Dağları'nın yüksek kesimlerinde sürü halinde gezen yılkı atları, ilkbaharın gelişiyle yavrularını dünyaya getirmeye başladı. Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur Gözeleri, Kırkmerdiven Şelaleleri ve Mercan Vadisi ile Harami Deresi'nin bulunduğu 1500 rakımlı Ovacık'ta, baharla yeşilin tonlarına bürünen doğa, görsel şölen sunuyor.
Munzur 21.5.2020
Mercan Dağları'nda açan ters laleler görsel şölen sunuyor
Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Mercan Dağları'nın zirvelerinde açan ters laleler, doğaya ayrı bir güzellik katıyor. Zengin florası ve endemik türleriyle dikkati çeken Ovacık'ta, ilkbaharda karların erimesiyle açan ters laleler, görenleri hayran bırakıyor. Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur Gözeleri, Kırkmerdiven Şelaleleri ve Harami Deresi'nin bulunduğu 1500 rakımlı ilçede, doğal yetişen ve "ağlayan gelin" olarak nitelendirilen lalelerin açmasıyla Mercan Dağları'ndaki Cemal Yurdu Yaylası, kırmızıya büründü.
Munzur 18.5.2020
Vali Sonel, milli sporcularla rafting yaparak Munzur'da sezonu açtı
Tunceli Valisi Tuncay Sonel, milli sporcularla rafting yaparak Munzur Çayı'nda sezonu açtı.
Munzur 18.5.2020
Koruma altındaki yaban keçileri Kırkmerdiven Vadisi'ni mesken tuttu
Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları arasında bulunan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle ilkbaharda ziyaretçi sayısı azalan Kırkmerdiven Vadisi, yaban keçilerinin özgürce yaşadığı bir ortama dönüştü.
Munzur 16.5.2020
Munzur Dağları'nın saklı güzelliği: Kırkmerdiven Şelaleleri
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, Munzur Dağları arasında bulunan Kırkmediven Şelaleleri, ilkbaharın gelişiyle eşsiz güzellik oluşturdu.
Munzur 11.5.2020
Mercan Dağları'nın yılkı atları doğaya renk katıyor
Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur Gözeleri, Kırkmerdiven Şelaleleri, Mercan Vadisi ve Harami Deresi'nin bulunduğu 1500 rakımlı Ovacık'ta, hava sıcaklığının artmasıyla yeşeren meşe ormanları, coşkuyla akan dereler, otlar arasında uçuşan kelebekler ve arılar, adeta görsel şölen sunuyor.
Munzur 9.5.2020
Tunceli'de mevsimlik akan derenin oluşturduğu menderesler görsel şölen sunuyor
Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur Gözeleri, Kırkmerdiven Şelaleleri, Mercan Vadisi ve Harami Deresi'nin bulunduğu 1500 rakımlı Ovacık ilçesi, ilkbaharla yeşile bürünen doğasıyla göz kamaştırıyor.
Munzur 7.5.2020
Ovacık'ın ilkbahar güzelliği Munzur Dağları'nın zirvesinden görüntülendi
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ilkbaharın gelişiyle farklı görünüme kavuşan doğal güzellikler, Munzur Dağları'nın zirvesinden fotoğraflandı.
Munzur 5.5.2020
Kayıp Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku'dan "Lütfen acımız üzerinden siyaset yapmayın" tepkisi
Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2.
Munzur 4.5.2020
Tunceli'de üniversite öğrencisi Gülistan Doku'dan 121 gündür haber alınamıyor
Tunceli'de 121 gün önce kaybolduğu günden beri ekiplerce aranan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı. Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2.
Munzur 4.5.2020
Doğa harikası Konarlı ziyaretçi ağırlamak için Kovid-19 salgının bitmesini bekliyor
Anadolu'nun inanç ve doğa turizmi merkezlerinden Tercan ilçesinde, ilkbaharın gelmesiyle doğa rengarenk örtüsüne büründü. İlçeye 50 kilometre uzaktaki Konarlı köyünde bulunan ve Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi kaynak suların birleşmesiyle oluşan Konarlı Şelalesi'nde de ilkbaharın güzellikleri yaşanıyor.
Munzur 4.5.2020
Ovacık'ta baharla canlanan doğa göz kamaştırıyor
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, ilkbaharın gelişiyle canlanan doğa, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu. Munzur Dağları arasındaki 1500 rakımlı Ovacık'ta, çetin geçen kışın ardından canlanan doğa, görenleri kendine hayran bırakıyor.
Şu an buradasınız: Munzur Haberleri | Munzur Haber - Haberler - Munzur haberleri, son dakika munzur haber ve gelişmeleri burada. Tunceli'de baharın müjdecisi oğlak ve kuzular meraları şenlendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.5.2020 00:39:20. #1.15#
title