1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü - Haberler
Haberi Paylaş

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

AA - Haberler | Politika
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı: "1 Mayıs, emekçilerin tüm sorunlarını gündeme getirme, birlik içinde, dayanışma içinde ifade etme ve örgütleme günüdür"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün "emekçilerin tüm sorunlarını gündeme getirme, birlik içinde, dayanışma içinde ifade etme ve örgütleme günü" olduğunu bildirdi.

Sarı, yayımladığı mesajda tarihin her döneminde dünyayı dönüştürmeyi başarmış; barış, kardeşlik, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin öznesi işçi sınıfını emeğin en yüce değer olduğuna olan inancımla saygıyla selamlıyorum ifadesini kullandı.

1 Mayıs'ın emekçilerin tüm sorunlarını gündeme getirme, birlik içinde, dayanışma içinde ifade etme ve örgütleme günü olduğunu belirten Sarı, şunları kaydetti:

"Tüm dünya işçilerinin, emekçilerinin özgürce kutladığı bugün, ülkemiz emekçileri için her yıl yeniden kazanılan bir mücadele konusu olmaktadır. Dünyada bir bayram sevinci ile kutlanan 1 Mayıs'ın, bu yıl yine bir gerginlik ve çatışma konusuna dönüştürülmesi üzüntü vericidir. Ülkemizde geçerli olan demokrasinin düzeyini, Hükümetin hak ve özgürlüklere bakış açısını gösteren bu yaklaşım, bir utanç konusudur. Her türlü engellemeye, her türlü baskı ve zorbalığa karşı 1 Mayıs'ı toplumsal belleği canlı tutmak, sınıf dayanışmasını kanıtlamak ve bayram sevinci yaşamak için kutlayacak tüm emekçilerin mücadele ve dayanışma gününü kutluyorum." - Ankara

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım