Zühtü Arslan Haberleri

Zühtü Arslan haber, Zühtü Arslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zühtü Arslan - 23.11.2020
İhraç edilen üç eski Danıştay üyesi "görev suçu" yönünden Yüce Divan'da yargılanacak
Heyete, eşi ve kızının koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle evinde karantinada olan Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın yerine başkanvekillerinden biri başkanlık edecek.
Zühtü Arslan - 20.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin akademik programı başladı
Ak, festivalin sinema ve akademik c¸alıs¸maların yanında film endu¨strisinin bulus¸masını da sagˆladığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Festival, endu¨strideki gelis¸melerin tanıtıldıgˆı, tartıs¸ıldıgˆı VisionI·ST'e de ev sahipligˆi yapıyor. Burada fikir ve sanat u¨ru¨nlerinin korunmasının nasıl gerc¸ekles¸ecegˆine dair telif haklarının tartıs¸ılacagˆı, konunun hukuki boyutlarının film endu¨strisine ilgili olanlara aktarılacagˆı bir bo¨lu¨m de gerc¸ekles¸tiriliyor. Fikir ve sanat eserlerine kars¸ı ihlallerin gittikc¸e kolaylas¸tıgˆı gu¨nu¨mu¨zde bu konunun u¨zerinde durulması da ayrıca bir o¨neme sahiptir. Yogˆun bir emegˆin sonucu gerc¸ekles¸tirilen bu festival ic¸in emek harcayan herkese tes¸ekku¨r ediyor, o¨gˆrencilerimizin bu akademik faaliyetlerden istifade etmesini diliyoruz." Açılış programında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın da konuşma yaptığı festivalin akademik programı, çevrim içi oturumlarla devam edecek.
Zühtü Arslan - 19.11.2020
AYM Başkanı kendisini izole etti, Yüce Divan ertelenmeyecek
ANAYASA Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, eşi ve kızının koronavirüs testlerinin pozitif çıkması nedeniyle 14 gün kendisini izole edecek.
Zühtü Arslan - 19.11.2020
AYM Başkanı Arslan, eşinin ve kızının Kovid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle karantinaya girdi
Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, eşinin ve kızının koronavirüs (Kovid-19) testlerinin pozitif çıkması nedeniyle 14 gün karantinada kalacak.
Zühtü Arslan - 18.11.2020
AYM'nin, şehirler arası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanun hükmünün iptaline ilişkin kararı
Gerekçede, şu tespitler yapıldı: "Demokratik bir toplumda zorlayıcı bir neden bulunmadıkça kişilerin gösteri yürüyüşünü düzenleyecekleri mekanı seçebilmeleri gerekir. Bir yerde gösteri yürüyüşünün düzenlenmesi nedeniyle trafiğin aksaması gündelik yaşamı aşırı ve katlanılamaz derecede zorlaştırıyorsa anayasal ilke ve kurallara uygun davranılması şartıyla söz konusu hakkın sınırlanması mümkündür. İtiraz konusu kuralda ise zorlaştırmanın boyutuna yönelik herhangi bir düzenleme öngörülmeksizin şehirler arası kara yollarında gösteri yürüyüşünün düzenlenmesi kategorik olarak yasaklanmaktadır. Bu itibarla toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına getirilen sınırlamanın zorunlu bir toplumsal ihtiyacı karşılamadığı ve demokratik toplum düzeninin gereklerine uygun bir sınırlama olmadığı değerlendirilmiştir. Anayasa Mahkemesi açıklanan nedenlerle kuralın Anayasa'ya aykırı olduğuna ve iptaline karar vermiştir." Karar oy çokluğuyla alındı Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu'nun iptal kararı oy çokluğuyla alındı. Başkan Zühtü Arslan ve üyelerden 7'si iptal yönünde oy kullanırken, 8 üye buna katılmadı.
Zühtü Arslan - 10.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Töreni'nde konuştu: (2)
Bir kez daha Gazi Mustafa Kemal'i, 82'nci vefat yıl dönümünde rahmetle yad ediyorum, ülkemizin ve milletimizin bekası için bugüne kadar hizmet vermiş, mücadele etmiş tüm şehitlerimize, gazilerimize, devlet büyüklerimize, manevi rehberlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. " Notlar Törene, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.
Zühtü Arslan - 9.11.2020
Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle kadro ihdası yapılmasına ilişkin düzenlemeyi Anayasaya uygun buldu
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ile 6 üye çoğunluk görüşüne katılmadı.
Zühtü Arslan - 14.10.2020
Anayasa Mahkemesinin olağanüstü toplantısının ardından açıklama yapılmadı
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan başkanlığındaki Genel Kurul üyelerinin 3,5 saat süren toplantısının ardından açıklama yapılmadı.
Zühtü Arslan - 7.10.2020
İnfaz yasasının iptal talebinin reddine ilişkin kararın gerekçesi açıklandı
Çoğunluk görüşüne katılmayan Başkan ve 6 üyenin karşı oy gerekçeleri Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Başkanvekili Hasan Tahsin Gökcan ile üyeler Engin Yıldırım, Hicabi Dursun, Celal Mümtaz Akıncı, Emin Kuz ve Yusuf Şevki Hakyemez bu görüşe katılmadı.
Zühtü Arslan - 1.10.2020
Yeni Yasama Yılı başladı
Genel Kurul toplantısını, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş da izledi.
Zühtü Arslan - 24.9.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki tartışmanın sorulması üzerine Özkoç, "Senin dilin Cumhurbaşkanı'nın karşısında gırtlağına kaçmış ama milletin karşısına çıktığın zaman pabuç gibi.
Zühtü Arslan - 24.9.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Süleyman Soylu ile Zühtü Arslan arasındaki tartışma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan arasındaki tartışmaya ilişkin Türkkan, şunları söyledi: "İçişleri Bakanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı'na 'FETÖ'cü polisleri sen yerleştirdin', yani mealen 'Sen FETÖ'cüsün' diyor.
Zühtü Arslan - 24.9.2020
Son dakika! İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (2)
Bakan Soylu, Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'ın, kendisine cevaben yaptığı açıklamanın sorulması üzerine, AYM Başkanı ile kişisel bir sorununun olmadığını ifade etti.
Zühtü Arslan - 23.9.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın, bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya cevaben bazı açıklamalar yaptığı ifade edilerek, bu açıklamayı nasıl bulduğu sorulan Kılıçdaroğlu, "Son derece doğru.
Zühtü Arslan - 21.9.2020
Bireysel Başvurunun 8. Yılı
Sempozyumda, Başkan Zühtü Arslan'ın açış konuşmasının ardından yapılacak "İnternete Erişim ve İfade Özgürlüğü" başlıklı birinci oturuma, Yargıtay 4.
Zühtü Arslan - 9.9.2020
28 ülkenin yüksek mahkemeleri "Kovid-19 salgını"nda insan hak ve özgürlüklerini masaya yatırdı
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Kovid-19 tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle yapılan yaz okulunun açılışında, dünyanın uzun süredir tehlikeli bir salgınla mücadele ettiğini belirtti.
Zühtü Arslan - 3.9.2020
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AİHM Başkanı Spano ile görüştü
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano ile bir araya geldi.
Zühtü Arslan - 2.9.2020
AİHM Başkanı Spano'nun yoğun Türkiye programı
Aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından kabul edilecek olan Spano, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan ile görüşecek.
Zühtü Arslan - 30.8.2020
Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana bina girişinde gerçekleştirilen törende, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mustafa Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın aralarında bulunduğu kabine üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM başkanvekilleri ve üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Muhammet Hekimoğlu, korgeneral ve koramiraller, tümgeneral ve tümamiraller, tuğgeneral ve tuğamiraller ile bürokratlar Erdoğan'a tebriklerini iletti.
Zühtü Arslan - 15.7.2020
TBMM'de 15 Temmuz töreni
Törene şehit yakınları ve gaziler ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski TBMM Başkanları Binali Yıldırım, Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin ile İsmet Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, TBMM Başkanvekilleri Celal Adan, Süreyya Sadi Bilgiç ile Nimetullah Erdoğmuş, AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve milletvekilleri katıldı.
Zühtü Arslan - 10.6.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç Açıklaması
Oluç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın dün yemin töreninde yaptığı açıklamaları anımsatan Oluç, "Yargıda aslında tuz kokmuştur.
Zühtü Arslan - 9.6.2020
Son dakika haberleri! Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AYM'deki yemin töreninde konuştu Açıklaması
Son dakika habere göre Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, renginden ya da inancından dolayı bir insana nefes alma hakkı tanımayan yaklaşımla erdemli evrensel toplumun inşa edilemeyeceğini söyledi.
Zühtü Arslan - 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul etti
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul etti.
Zühtü Arslan - 3.6.2020
GÜNDEM ÖZETİNE
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Danıştay Başkanı Zeki Yiğit ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı ayrı ayrı kabul edecek, partisinin genel merkezinde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına başkanlık edecek.
Zühtü Arslan - 27.5.2020
Demokrasi ve Özgürlükler Adası Açılış Töreni başladı
Demokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki kongre merkezinde gerçekleştirilen açılış törenine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Şentop, MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, kabine üyeleri, kuvvet komutanları, TBMM Başkanvekili Celal Adan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, eski TBMM Başkanları, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve davetliler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zühtü Arslan Haberleri | Zühtü Arslan Kimdir - Haberler - Zühtü Arslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zühtü Arslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski Danıştay üyelerinin, Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesinde yargılanmalarına baş
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 16:08:48. #1.15#
title