Zonguldak Belediye Başkanı'ndan İktidara Sitem - Haberler
Haberi Paylaş

Zonguldak Belediye Başkanı'ndan İktidara Sitem

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Politika
Zonguldak Belediye Başkanı'ndan İktidara Sitem

Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, kentin sorunlarının çözümünde AK Parti İl Başkanı ve milletvekillerinin destek vermediğini söyledi.

Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, kentin sorunlarının çözümünde AK Parti İl Başkanı ve milletvekillerinin destek vermediğini söyledi. Başkan Akdemir, "Biz belediye olarak şimdilik iktidarız. Göreve geldiğimde muhalefet AK Partililer, bana yardımcı olacaklarını, ele ele olacağımızı söylemişlerdi. Ama muhalefet bizim için farklı eleştirilerde bulundu" diyerek sitem etti.

Belediye Başkanı İsmail Eşref'in, 12 Haziran 2011 seçiminde milletvekili adayı olmak için istifa etmesinden sonra belediye meclisince seçilen Muharrem Akdemir, makamında basın toplantısı düzenledi. Başkan Akdemir, kentin sorunlarıyla ilgili hazırladığı dosyayı ilgili bakanlıklara ulaştırılmak üzere geçen yıl mayıs ayında AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar'a verdiğini, ancak aradan geçen sürede bir destek göremediğini söyledi. Başkan Akdemir, bu nedenle yarın Ankara'ya giderek dosyayı AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan ve Özcan Ulupınar ile CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk'e teslim edeceğini kaydetti. Başkan Akdemir, Fevkani Köprüsü'nün onarımının yanında, tasman, alt yapı, hemzemin geçitler, pazar yeri çatısı, lavuar alanı gibi projeleri hayata geçirebilmek için destek isteyeceğini belirtti.

Zonguldak Belediyesi'nde CHP'nin iktidar, AK Parti'nin ise muhalefet olduğunu hatırlatan Başkan Akdemir, şöyle dedi:

"Ben göreve başladığımda muhalafet AK Partililer bana yardımcı olacaklarını, hep birlikte olacağımızı, el ele olacağımızı söylediler. Ben hala bu işi beraber götüreceğimizi söylüyorum. Ama bazen muhalefet farklı eleştirilerde bulunuyor. Ben eleştirilere, muhalefete açığım. Ancak üslup çok önemlidir. Buna dikkat edilmesini istiyorum. Burada oturan kişi halkına hizmet yapmak için burada değil midir? Halkın kafası bulandırılıyorlar. Muhalefet ile iktidar el ele olmalı, gönül gönüle olmalı. Bugün iktirda ben varım, yarın onlar olabilir." - Zonguldak

Zonguldak Belediye Başkanı'ndan İktidara Sitem

Zonguldak Belediye Başkanı'ndan İktidara Sitem

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title