Zanzibar Haberleri

Zanzibar haber, Zanzibar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zanzibar - 29.10.2020
Tanzanya'daki seçimlerde Devrimci Partisi adayı Mwinyi, Zanzibar Başkanı oldu
Doğu Afrika ülkesi Tanzanya'ya bağlı Zanzibar takımadalarında başkanlık ve meclis seçimlerinde, İktidar partisi Devrimci Partinin (CCM) adayı Dr. Hüseyin Mwinyi, oyların yüzde 76'sını alarak Zanzibar özerk bölgesinin Başkanı oldu.
Zanzibar - 28.10.2020
Tanzanya'da devlet başkanlığı ve meclis seçimleri için oy verme işlemi başladı
İktidarın Zanzibar'daki adayı eski Savunma Bakanı Hüseyin Mwinyi de "Burada bu kadar çok insan olduğu ve görevlerini tam bir barış içinde yerine getirdikleri için mutluyum.
Zanzibar - 27.10.2020
Son dakika haberleri... Tanzanya'da seçim öncesi sokaklar karıştı: 9 ölü
Muhalif parti Değişim ve Şeffaflık İttifakı (ACT-Wazalendo) tarafından yapılan açıklamada partinin Zanzibar'daki adayı Seif Sharif Hamad'ın bugün gözaltına alındıktan sonra akşam saatlerinde serbest bırakıldığı bildirildi.
Zanzibar - 27.10.2020
Tanzanya'da seçim öncesi çıkan olaylarda ölenlerin sayısı 9'u buldu
Tanzanya'da yarın yapılacak genel seçim öncesinde özerk Zanzibar takımadalarında çıkan şiddet olaylarında ölenlerin sayısının 9'a çıktığı bildirildi.
Zanzibar - 27.10.2020
Tanzanya'da seçim öncesi çıkan olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti
Polis, Zanzibar Pemba adasında yolları kapatmak ve lastik yakmak isteyen göstericilere, biber gazı kullanarak müdahale etti.
Zanzibar - 26.10.2020
Tanzanya'da seçime günler kala muhalif lider kaçırıldı
Mazrui'nin Zanzibar'daki evinden parti ofisine giderken kaçırıldığı kaydedildi.
Zanzibar - 26.8.2020
Sakarya YÖS Sınavı başarıyla tamamlandı
Sınav yurt içinde Sakarya, İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasında, Ankara ve Mersin'de; yurt dışında ise Tanzanya'nın Zanzibar, Somali'nin Mogadişu ve Hargeisa kentlerindeki sınav merkezlerinde gerçekleştirildi.
Zanzibar - 20.8.2020
Son dakika haberleri: TİKA'dan Zanzibar'ın Kovid-19'la mücadelesine destek
Son dakika haberi: Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tanzanya'nın yarı özerk bölgesi Zanzibar'daki Sağlık Bakanlığına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tıbbi malzeme desteğinde bulundu.
Zanzibar - 17.8.2020
11 bin kilometre öteden geldiği Türkiye'de üniversiteyi birincilikle bitirdi
Pandemi nedeniyle mezuniyet törenine ülkesinden katılan Haji'nin diploması ve üniversite tarafından her yıl birincilere verilen üstün başarı simgesi "altın beyin", BAU Global Başkanı Enver Yücel ve Rektör Prof. Dr. Şirin Karadeniz tarafından Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth K. Kiondo'ya takdim edildi. Açıklamada törende yaptığı konuşmaya yer verilen, Zanzibar Adası'nda dünyaya gelen Haji, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine üniversite eğitimi için Türkiye'yi tercih ettiğini belirtti.
Zanzibar - 19.7.2020
Başkan Yüce'den Zanzibar'da su kuyusu açtıran SASKİ çalışanlarına tebrik
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, kardeş şehir protokolü imzalanan Tanzanya'daki Zanzibar şehrinde su kuyusu açtıran SASKİ çalışanlarını tebrik etti.
Zanzibar - 13.7.2020
THY'nin ağustos uçuş planı belli oldu
THY açıklamasında, 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY'nin, 1 Ağustos itibarıyla İran'da Şiraz, Tebriz, Irak'ta Bağdat, Erbil ve Süleymaniye, Kuveyt, Abu Dabi, Dubai, Suudi Arabistan'da Riyad, Damman ve Cidde, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Kırgızistan Bişkek, Özbekistan Taşkent, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Mısır'da İskenderiye, Hurgada ve Sarm-El-Seyh, Tunus, Kemarun'da Douala ve Yaounde, Kenya'da Nairobi, Gana'da Akra, Güney Afrika'da Cape Town ve Johannesburg, Tanzanya'da Darrüsselam ve Zanzibar'a uçuşlarına başlamayı planlandığı kaydedildi.
Zanzibar - 13.7.2020
THY'NİN AĞUSTOS AYI UÇUŞ PLANI BELLİ OLDU
Ağustos ayı uçuş planı ile ilgili olarak (THY) resmi internet sitesinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Gökyüzünden uzak geçen günlerin ardından şimdi yeniden buluşma vakti. Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlarla sevdiklerimize, keşiflerimize ve biriktirilecek anılarımıza tekrar kavuşuyoruz. Bu dönemde plan yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğimiz için sizlere esnek seyahat imkanları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Mart 2020 - 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeleriniz için sınırsız değişiklik yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Esnek Seyahat sayfamızı incelemeyi unutmayın" denildi.  AĞUSTOS AYINDA BAŞLAYACAK UÇUŞ NOKTALARI  11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY,  1 Ağustos itibariyle Rusya'da Moskova, Kazan, Soçi, Rostov, St. Petersburg, İran'da Şiraz, Tebriz, Irak'ta Bağdat, Erbil ve Süleymaniye, Kuveyt, Abu Dabi, Dubai, Suudi Arabistan'da Riyad, Damman ve Cidde, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Kırgızistan Bişkek,  Özbekistan Taşkent, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Mısır'da İskenderiye, Hurgada ve Sarm-El-Seyh, Tunus, Kemarun'da Douala ve Yaounde, Kenya'da Nairobi, Gana'da Akra, Güney Afrika'da Cape Town ve Johannesburg, Tanzanya'da Darrüsselam ve Zanzibar'a uçuşların başlaması planlanıyor.
Zanzibar - 2.7.2020
Tanzanya'da Sultan Abdülhamit Han Camisi ibadete açıldı
Sadakataşı Derneği, Tanzanya'nın Zanzibar bölgesinde geçen yıl temelini attığı Sultan Abdülhamit Han Camisi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Zanzibar - 15.5.2020
Karantinadaki vatandaşlardan görevlilere teşekkür notu
Karantinada 2 çocuğuyla kalan Büşra Nesil, AA muhabirine, 6 yıldır Tanzanya'nın Zanzibar adasında yaşadıklarını belirterek "Koronavirüs sonrasında Tanzanya'daki sağlık kuruluşlarına güvenemedik.
Zanzibar - 18.3.2020
Zanzibar'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi
Afrika'nın turizm merkezlerinden Tanzanya'nın Zanzibar Adası'nda ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görüldü.
Zanzibar - 18.2.2020
ANALİZ – Doğu Afrika'nın yükselen ülkesi Tanzanya'da küresel rekabet
- Tanzanya-Türkiye ilişkileri Türkiye de Tanzanya'da varlık göstermeye başlayan ülkelerden biri. İki ülke ilişkileri son yıllarda önemli gelişmeler kaydetti. 2000'li yıllardan sonra ivme kazanan Türkiye'nin Afrika açılımı politikası doğrultusunda, kıtadaki birçok ülkede büyükelçilikler açıldı. Tanzanya Büyükelçiliği ise 2009 yılında Darüsselam'da hizmet vermeye başladı. Tanzanya hükümeti ise buna 2017 yılında Ankara'da büyükelçilik açarak karşılık verdi. Karşılıklı elçiliklerin açılması ikili ilişkilere bir canlılık kazandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2017 yılında Tanzanya'yı ziyareti sırasında iki ülke arasında farklı sektörlerde 10 adet ikili anlaşma imzalandı. Bu anlaşmalar ikili ilişkileri daha da hızlandırdı. TİKA, Darüsselam'da ofis açarak ülkede eğitim ve sağlık alanında çeşitli projeler gerçekleştirdi. Ülkenin farklı şehirlerinde eğitim kurumları açmak için hazırlıklar yapan Maarif Vakfı, halihazırda Zanzibar'daki okullarıyla eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.
Zanzibar - 4.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
Görüntü Dökümü: --------- ARŞİV 03.01.2020 - 18.30 Haber Kodu : 200103243 ========================= 12- HOLLYWOOD'UN ÜNLÜ ÇİFTİ TATİL İÇİN İSTANBUL'A GELDİ Haber-Kamera Enver ALAS - Hollywood sinemasının ünlü çifti Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones, iki çocuğuyla birlikte İstanbul'a geldi. Afrika tatillerini tamamlayan ünlü çiftin İstanbul'a da tatil için geldikleri öğrenildi.  Yeni yıla Afrika'nın tatil merkezlerinden Zanzibar Adası'nda 2 çocuğuyla birlikte giren Catherine Zeta Jones ile Michael Douglas çifti, THY'nin tarifeli seferiyle Tanzanya'dan İstanbul'a geldi.
Zanzibar - 3.1.2020
HOLLYWOOD'UN ÜNLÜ ÇİFTİ TATİL İÇİN İSTANBUL'A GELDİ
Hollywood sinemasının ünlü çifti Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones, iki çocuğuyla birlikte İstanbul'a geldi. Afrika tatillerini tamamlayan ünlü çiftin İstanbul'a da tatil için geldikleri öğrenildi.  Yeni yıla Afrika'nın tatil merkezlerinden Zanzibar Adası'nda 2 çocuğuyla birlikte giren Catherine Zeta Jones ile Michael Douglas çifti, THY'nin tarifeli seferiyle Tanzanya'dan İstanbul'a geldi.
Zanzibar - 10.12.2019
Tanzanya'da 5 binden fazla mahkuma af
Bağımsızlık hareketlerinin alevlenmesinin ardından, 1961'de özgürlüğünü kazanan Tanganika, 1963'te İngilizlerden bağımsızlığını alan Zanzibar ile 1964'te birleşerek bugünkü Tanzanya adını aldı.
Zanzibar - 29.11.2019
Afrika İnsan Hakları Mahkemesinden Benin'e 60 milyon avro ceza
Benin basınındaki haberlere göre, Tanzanya'nın Zanzibar özerk bölgesinde yer alan mahkeme, Benin'in, iş adamı ve muhalif Ajavon'u 2016'daki bir davada mağdur ettiği gerekçesiyle iş adamına 60 milyon tazminat ödemesine hükmetti.
Zanzibar - 17.11.2019
Zanzibar'ın, ev sahibinin hikayesini anlatan ahşap kapıları
Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar Adası'nın, sanat eserini andıran oymalı, kakmalı ahşap kapıları görenleri kendine hayran bırakıyor.
Zanzibar - 19.10.2019
Türk gönüllülerden Zanzibar'daki yetim çocuklara eğitim desteği
Afrika'nın gözde turizm bölgelerinden Tanzanya'nın Zanzibar adasına Türkiye'den giden eğitim gönüllüleri, bölge halkına eğitim desteği veriyor.
Zanzibar - 19.10.2019
Assalam, Zanzibarlı yetimleri geleceğe hazırlıyor
Tanzanya'ya bağlı özerk yönetim bölgesi Zanzibar adasında faaliyet gösteren Assalam Vakfı, bölgedeki yetimler için kurduğu çocuk üniversitesinde Afrikalı miniklerin geleceğe hazırlanmasına katkıda bulunuyor.
Zanzibar - 16.10.2019
THY, Zanzibar seferlerini haftada 7 güne çıkardı
Türk Hava Yolları (THY), Hint Okyanusu'nun Doğu Afrika kıyılarındaki Tanzanya'nın yarı özerk bölgesi Zanzibar'a gerçekleştirdiği sefer sayısını haftada 7 güne çıkardı.
Zanzibar - 12.9.2019
Sadakataşı Derneği Tanzanya'da cami açtı
Sadakataşı Derneği, Tanzanya'nın Zanzibar bölgesinde cami açılışı yaptı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zanzibar Haber, Zanzibar Son Dakika Haberleri - Haberler - Zanzibar haber sayfamızda Zanzibar haberleri okuyabilir, Zanzibar son dakika haberleri ve güncel Zanzibar gelişmelerini görebilirsiniz. Tanzanya'daki seçimlerde Devrimci Partisi adayı Mwinyi, Zanzibar
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 05:33:48. #1.14#
title