Yüzlerce Bisikletçi, Trafik Terörüne Dikkat Çekmek İçin Eylem Yaptı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Yüzlerce Bisikletçi, Trafik Terörüne Dikkat Çekmek İçin Eylem Yaptı

Yüzlerce Bisikletçi, Trafik Terörüne Dikkat Çekmek İçin Eylem Yaptı
Haberler.Com - Haberler | Spor

Caddebostan Sahili'nde buluşan bisikletçiler, trafik terörü nedeniyle hayatını yitiren bisikletçilere dikkat çekmek için yatarak yolun bir şeridini trafiğe kapattı.

Bisikletli Ulaşım Platformu'nun çağrısı üzerine bir araya gelen yüzlerce bisikletci, trafik terörü nedeniyle hayatını yitiren bisikletçilere dikkat çekmek için eylem yaptı. Caddebostan Sahili'nde buluşan bisikletçiler, Bağdat Caddesi'nde aniden yere yattı. Bisikletçiler, eylem boyunca yolun bir şeridini trafiğe kapattı.

"BİSİKLETLİ ÖLÜMLERİ DURSUN"

Bisikletli Ulaşım Platformu'ndan yapılan eylemle ilgili duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

"Trafik teröristleri tarafından öldürülen bisikletli arkadaşlarımızı anmak, trafik kurallarını hiçe sayarak insanların ölümüne sebep olan araç sürücülerini lanetlemek, bu teroristlere yeterli cezayı vermeyen hukuk düzenini ve bu başı bozuk düzene karşı hala kılını kıpırdatmayan ilgili tüm kurum ve kuruluşları kınamak için geçen sene olduğu gibi bu sene de tüm duyarlı bisikletseverler ve bisiklet grupları ile birlikte Caddebostan sahilinde buluşuyoruz, sesimizi tüm Türkiye'ye duyurmak için var gücümüzle hep birlikte haykırıyoruz : Bisikletli ölümleri dursun!

"TRAFİK TERÖRÜNE KURBAN VERMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Hasan Berk Baysal'ı, Meril Çiğdem Durmuş'u, Zihni Şahin'i, Tolga Beyenir'i, Cumali Güçlü'yü, Murat Demirtaş'ı, Mustafa Onur Karaca'yı, Çağatay Avşar'ı ve daha yüzlerce arkadaşımızı, isimlerini bilmediğimiz, medyada haber bile olamayan Türkiye'nin dört bir yanındaki yüzlerce bisikletliyi her sene trafik terörüne kurban verdik ve vermeye devam ediyoruz."

Haberler.Com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title