Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması! Zeytin dalı uzattı - Haberler
Haberi Paylaş

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması! Zeytin dalı uzattı

AA / Derya Gülnaz Özcan - Haberler | Dünya

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul görüşmeleri kapsamında konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile iş birliği arayışında her tür çabayı göstereceğini belirtti.

Türkiye ve Yunanistan arasında bir yılı aşkın süredir yaşanan gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Miçotakis, Yunanistan'ın, Türkiye ile diyalog kanallarını her zaman açık tutmak istediğini, 2020'de iki ülke arasında yaşanan gerginliğin tekrar etmesini istemediklerini söyledi.

"YUNANİSTAN 1995'TEN BERİ GÜÇ KULLANMA TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYA"

Miçotakis, Yunanistan'ın egemenlik haklarını korumaya devam edeceğini belirterek, Türkiye'nin aldığı "casus belli" kararı nedeniyle Yunanistan'ın 1995 yılından beri güç kullanma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu iddia etti.

İŞ BİRLİĞİ MESAJI

Türkiye ile iş birliği yaparak, yeni ortak düşmanlarla birlikte mücadele edilebileceğini savunan Miçotakis, Türkiye ile iklim krizi ve mülteci sorununda iş birliği yapılabileceğini kaydetti. Miçotakis, tarih ve coğrafyanın iki ülkeyi birbirine bağladığını ifade ederken, "Türkiye ile iş birliği arayışına devam etmek için hiçbir çabadan kaçınmayacağım." dedi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması! Zeytin dalı uzattı

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması! Zeytin dalı uzattı
AA / Derya Gülnaz Özcan - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
Altay Bozkurt:bu micotakis kadar DANSÖZ bir lider bu dünyada GÖRMEDIM!!! dansöz bir kadın bile onun kadar kıvıramaz.
Metin Yalcin:Bunlar dengesiz dansöz, her gün başka bir hava çalıyor ve oynuyor aramızda'ki 12 adalar ve mavi vatan sorunları bitmez ise eninde sonunda sıcak çatışma olacak .. İşte o gün her şeyin tekrardan başladığı gün olacak .. Bekliyoruz biz o günü
500
title