Yıllık 50 milyon adet sandviç Mr. NO'dan - Haberler
Haberi Paylaş

Yıllık 50 milyon adet sandviç Mr. NO'dan

Bültenler - Haberler | Güncel
Yıllık 50 milyon adet sandviç Mr. NO'dan

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'nde yaptığı yatırımla Mr. NO, 6000 m2 kapalı alana sahip ve yıllık 55 milyon adet kapasiteli yeni fabrikasının açılışını yaptı.

Mr. NO, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni sandviç fabrikasında üretime başladı

2005 yılında Çanakkale'de Türkiye'nin ilk paketli sandviç üretimine başlayan Niyazi Önen Gıda A.Ş., ürün çeşitliliğini her geçen gün artırırken, ülke ekonomisine yaptığı kalıcı yatırımlarını da hızlandırıyor. Son 5 yıldır her yıl ortalama yüzde 35-40 oranında büyüyen Niyazi Önen Gıda A.Ş, Mr. NO ve Baricci markalarıyla sandviç ve sağlıklı atıştırmalıklar üretimi yapıyor. Sektörün en yeni, modern ve hijyenik tesisi olan yeni fabrikayla 118'i kadın olmak üzere toplam 179 kişilik yeni istihdam yaratan Mr. NO, önümüzdeki dönemde istihdamını yüzde 10 artıracak.

Mr. NO'dan istihdama katkı: 2017'de yüzde 10 ilave iş imkânı

Türkiye'de ilk kez fabrika ortamında otomasyon ile yıllık 55 milyon adet sandviç üretim kapasitesi fabrika ile ilgili açıklama yapan Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, "Bugün Mr. NO markasıyla klasik, gurme, ciabatta çeşitleri olmak üzere toplam 14 farklı sandviç üretimi yapıyoruz. 2016 yılının Eylül ayında İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'nde yaptığımız yeni yatırımla 6000 m2 kapalı alana sahip ve yıllık 55 milyon adet kapasiteli yeni fabrikamızın açılışını yaptık. Hedefimiz bu kategoriyi Türkiye'de büyütmek. Bunun için gerekli alt yapımız mevcut. Sektörün en yeni, modern ve hijyenik tesisi olan yeni fabrikamız Eylül aydından itibaren 118'i kadın olmak üzere toplam 179 kişilik yeni istihdam yarattı. Önümüzdeki dönemde bunu yüzde 10 daha artırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin istihdam hedefine, Türkiye ekonomisine ve kadın işçi istihdamına katkıda bulunmaktan dolayı gurur duyuyoruz" dedi.

Bugünkü ihtiyaçların yanı sıra önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacak soğuk sandviç talebini karşılamak üzere kurulmasına karar verilen fabrika, 6000 bin metrekare kapalı alana ve yılda 55 milyon adet sandviç üretimi gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip. 179 kişi istihdam eden fabrikanın önümüzdeki dönemde istihdamını yüzde 10 artırma hedefi bulunuyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
500
title