Niyazi Önen Haberleri

Niyazi Önen haber, Niyazi Önen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Niyazi Önen - 16.07.2021
Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde yükselişini sürdürüyor
Yatırım ve istihdamıyla dikkati çeken Dardanel'in yükselişi sürerken, şirket Fortune tarafından gerçekleştirilen "Fortune 500 Türkiye" araştırmasında yerini aldı, listeye 373'üncü sıradan girdi.
Niyazi Önen - 31.05.2021
Dardanel'den Yunanistan'da satın alma
1956 yılından bu yana dondurulmuş deniz ürünleri üretim ve satışı konusunda faaliyetlerini sürdüren G. Kallimanis'in satın alınma süreci ile ilgili Dardanel'in, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada şöyle denildi: "Dondurulmuş deniz ürünleri üretim ve satışı konusunda pazar lideri olan G. Kallimanis S.A.'nın ticari-sınai varlığının (gayrimenkulleri, fabrika bina arazileri ve üretim makine tesisleriyle ticari marka, lisans ve unvanlarının) Yunan tasfiye mahkemelerinden alınacak karar ile satın alınmasına, bu amaçla öncelikle şirketin toplam yaklaşık 62,3 milyon avro tutarlı borçlarının söz konusu mali kurumlara toplam 6 milyon avro ödenerek teminatları ile beraber alacaklarının tarafımıza devrini sağlayan alacak devir anlaşmasının ilgili mali kurumlar ile imza edilmesine, hemen ardından G. Kallimanis'in iktisadi bütünlük içerisindeki ticari-sınai varlığının devri amacı ile Yunan mahkemelerine müracaat edilmesine, işlemlerin şirketimiz adına Yunanistan'daki varlığımız Dardanel Greece S.A. üzerinden yapılmasına karar verilmiştir." "Global pazar payımızı artırmayı sürdüreceğiz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, "Kallimanis, dondurulmuş deniz ürünlerinin üretimi ve satışı konusunda yarım asra yaklaşan çok önemli bir deneyime sahip.
Niyazi Önen - 25.12.2020
Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş, Ezine Gıda OSB'ye 300 milyon TL'lik yatırım yapacak
Çanakkale Valiliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Salonunda gerçekleştirilen arsa tahsis sözleşmesi törenine; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Ezine Kaymakamı Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çanakkale Ticaret Sanayi Odası Başkanı Tamer Selçuk Semizoğlu, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Altınok ve Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen katıldı.
Niyazi Önen - 07.12.2020
Dardanel, ton balığı pazarını büyütmeyi hedefliyor
Dardanel'in kurucusu Niyazi Önen'in 15 yıl önce Londra'da görüp çok beğendiği ve Türkiye'ye getirdiği bir sandviç işinin de bulunduğunu aktaran Önen, "Başta 'tutmaz' denilen iş, bugün 400 milyon lira ciroya ulaştı.
Niyazi Önen - 05.08.2020
Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Önen: "Üretim süreçlerimiz sağlıklı şekilde devam ediyor"
Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, "kapalı devre çalışma sistemi"nin resmi makamların önerdiği ve tebliğ ettiği bir metot olduğunu belirterek, "Söz konusu yöntem, içinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçte çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığının korunması için en etkili yöntem...
Niyazi Önen - 06.01.2020
Dardanel, bu yıl 1 milyar TL ciro hedefliyor
Konserve ton balığını Türkiye'ye getiren ilk marka olan Dardanel, 2020'de bin 200 çalışanıyla 1 milyar TL'lik ciroya ulaşmayı hedefliyor. Dardanel açıklamasına göre, 1980'li yılların başında, Çanakkale bölgesinde paketlenmiş elma ve karides satmak için faaliyete geçmesi planlanan ancak daha sonra Vehbi Koç'un öngörüsü ve Niyazi Önen'in girişimciliğiyle tamamen deniz ürünlerine odaklanan Dardanel, konserve ton balığını Türkiye'ye getiren ilk marka oldu.
Niyazi Önen - 08.01.2019
Opet'ten "Ultramarket" Hamlesi
Opet'in hayata geçirdiği yeni "UltraMarket" istasyon formatı ile akaryakıt istasyonları artık sadece yakıt alınan noktalar olmanın çok ötesine geçtiğini vurgulayan Özpamukçu, şu değerlendirmelerde bulundu: "Biz de Koçtaş olarak, istasyon marketlerinde kurmaya başladığımız Koçtaş reyonlarında ampul, pil, vida gibi müşterilerimizin yaşam alanlarında her an ihtiyaç duyabileceği ürünlere rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlayacak ve böylelikle mağazamızın olmadığı noktalarda da müşterilerimizin 7/24 ihtiyaçlarını karşılayabileceğiz. Benzer iş birlikleri geliştirerek sektörümüzde ilkleri hayata geçirmeyi ve ülkemize katkıda bulunmayı sürdüreceğiz." Toplantıya ayrıca Rossmann Genel Müdürü Bilgin Çiftci, Automix araç bakım ürünleri firma sahibi Vedat Aluf, Lipton Pazarlama Müdürü Bahadır Elezoğlu, Ttec Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yiğit ve Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen de katıldı.
Niyazi Önen - 03.08.2018
Çanakkale Dardanel İçin Sosyal Sorumluluk Projesi -2
Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Dardanel Şirketler Grubu olarak, 3'üncü Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e düşen Çanakkale Dardanel'i sosyal sorumluluk projesi olarak destekleme kararı aldıklarını açıkladı.
Niyazi Önen - 03.08.2018
Çanakkale Dardanel'in Bölgesel Amatör Lig'e Düşmesi
Dardanel Önentaş Gıda Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Süper Lig'de 3 sezon mücadele eden ve Türk futboluna çok sayıda futbolcu kazandıran Çanakkale Dardanel'in Bölgesel Amatör Lig'e düşmesine ilişkin, "Uzun tartışmalar sonucunda, bir sosyal sorumluluk projesi olarak...
Niyazi Önen - 24.08.2016
Dardanelspor'da Transfer
Yalçın, kötü bir sezon geçirdiklerini ve ligin hemen bitiminde yeni teknik sorumlularıyla anlaşma imzaladıklarını belirterek, "Yeni transferlerimiz mevkilerinde oldukça başarılı olan, birçok takımın da talip olduğu futbolcular. Ligde bütün takımlar önemli yatırımlar yaptı. Oldukça zorlu mücadeleler olacak ancak ligi en iyi yerde bitireceğimize inanıyorum. Onursal Başkanımız Niyazi Önen'in 3 sene içerisinde TFF 1.
Niyazi Önen - 29.02.2016
Türkiye 700 Milyon Dolarlık Su Ürünü İhraç Etti
Deniz Ürünleri Sanayicileri Derneği (DESAD) Başkanı Niyazi Önen, Türkiye'nin geçen yıl su ürünleri ihracatından 689 milyon 687 bin 988 dolar gelir elde ettiğini bildirdi.
Niyazi Önen - 28.11.2015
19. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi İş Dünyasını Çanakkale'de Buluşturdu
"ÇANAKKALE RUHUYLA KRİZLERİ AŞARIZ" Ankara, Beyrut ve Paris saldırılarının küresel vicdan ve insanlığı yaraladığını söyleyen Kadooğlu, şöyle devam etti: "Tüm insanlığı karşısına alan terör örgütlerinin ekmeye çalıştığı düşmanlık tohumları, hepimizin üzerinde dikkatle düşünmesi gereken bir konudur. Terörün dini, etnik kimliği, mezhebi olmaz. Bu açıdan bakıldığında dünyanın, yeni bir ruhla, terörle mücadele etmesi büyük önem taşıyor. Çanakkale ruhunu dünyaya iyi anlatıp, tüm insanlığı birlik olmaya, tüm bu krizleri birlikte aşmaya davet etmeliyiz." Türkiye'nin güçlü olmaktan başka şansı olmadığına vurgu yapan TÜRKONFED Başkanı Kadooğlu, yol haritasını da şu şekilde paylaştı: "Bunun için önce kendi içimizde, ülke olarak birlik ve beraberliğimizi; barış ve güven ortamını sürdürmek zorundayız. Bu anlamda, yeni bir sivil anayasaya, AB sürecinde ivmeye, demokratikleşme ve eşitlik konularında derinleşmeye, adil bir hukuk sistemine ve olmazsa olmazımız olan çözüm sürecinin başarıyla nihayete erdirilmesine ihtiyacımız var. TÜRKONFED olarak Türkiye'nin geleceğine, çocuklarımıza, bu konularda bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Güçlü ve demokratik bir Türkiye için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız." Açılış konuşmalarının ardından TÜRKONFED yeni üye rozet töreni gerçekleştirildi. Moda ve Hazır Giyim Sanayicileri Federasyonu, Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu (BAKZİFED), Türkiye Kalite Derneği (KALDER), Açıkhava Reklamcıları Derneği (ARED) başkan ve yöneticilerine üye rozetleri TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, başkan yardımcıları Sedat Şükrü Ünlütürk ve Hasan Kamil Hayali ile TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ertuğrul Erdoğan tarafından takıldı. Üye rozet töreninin ardından Türkiye ekonomisindeki riskler ve fırsatların masaya yatırılacağı bir de panel düzenlendi. İstanbul Finans Merkezi Girişimi Başkanı Dr. Artunç Kocabalkan'ın moderatörlüğünü yaptığı, "Türkiye Ekonomisi: Orta Vadeli Görünüm-Riskler ve Fırsatlar" panelinin konuşmacıları arasında TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ve Dardanel Önentaş Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen yer aldı.
Niyazi Önen - 26.11.2015
İş Dünyası Çanakkale'de Buluşacak
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes'ın açılış konuşmalarını yapacağı zirve, TÜRKONFED'e üye 24 federasyonun ve 186 derneğin temsilcilerinin de katılımıyla Kolin Otel'de gerçekleştirilecek. Zirvenin ana gündemini 'Türkiye Ekonomisi: Orta Vadeli Görünüm-Riskler ve Fırsatlar' konusu oluşturacak. Zirvede, Ulusal ve bölgesel siyasi gelişmeler de ele alınacak. Bugün açılışı yapılacak olan zirvenin 27 Kasım'da yapılacak ikinci oturumunun açılış konuşmaları Erdal Akarsu (ÇASİAD Başkanı), İsa Tamer Çelik (GÜNMARSİFED Başkanı), Cansen Başaran Symes (TÜSİAD Başkanı), Tarkan Kadooğlu (TÜRKONFED Başkanı), Ülgür Gökhan (Çanakkale Belediye Başkanı) ve Hamza Erkal (Çanakkale Valisi) tarafından yapılacak. TÜRKONFED yeni üye rozet töreninin ardından Türkiye ekonomisindeki riskler ve fırsatların masaya yatırılacağı bir panel de düzenlenecek. İstanbul Finans Merkezi Girişimi Başkanı Dr. Artunç Kocabalkan'ın moderatörlüğünü yapacağı, 'Türkiye Ekonomisi: Orta Vadeli Görünüm-Riskler ve Fırsatlar' panelinin konuşmacıları arasında TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ve Dardanel Önentaş Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen yer alıyor.
Niyazi Önen - 28.07.2015
Dardanelspor Kulübünde Görev Değişimi
Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Dardanelspor'un kulüp başkanlığına, kurucu başkan Niyazi Önen'in oğlu Mehmet Önen seçildi.
Niyazi Önen - 28.07.2015
Türkiye'nin En Genç Spor Kulübü Başkanı, 25 Yaşında Başkan Oldu
Eski ve kurucu başkan Niyazi Önen, başkanlığı "Kulüple birlikte büyüdü" dediği oğlu Mehmet Önen'e devretti.
Niyazi Önen - 26.07.2015
Deniz Ürünü Sanayicileri Gelecekten Umutlu
Deniz Ürünleri Sanayicileri Derneği (DESAD) Başkanı Niyazi Önen, sektörde gelecek yıllarda ciddi büyümeler beklediklerini belirterek, "Türkiye'de genç bir nüfus var. Tüketim artıyor, milli gelir artıyor.
Niyazi Önen - 14.07.2015
SPK Haftalık Bülteni
Dardanel Önentaş Gıda Sanayi, artırılan sermayeye ilişkin payların, sermaye avansı karşılığı olarak Osman Niyazi Önen'e tahsis edilmesi ve sermaye artırımına konu payların nominal değerinin, şirkete aktarılan 10 milyon liralık sermaye avansının Toptan Satışlar Pazarı genelgesine göre belirlenecek baz fiyata bölünmesi suretiyle bulunacak tutar kadar olması planlanan bedelli sermaye artırımı için Kurul'a başvuruda bulundu.
Niyazi Önen - 28.02.2015
ÇATOD Üyeleri Seramik Müzesini Gezdi
Katılımcılar daha sonra Çanakkale Belediyesi ile Çanakkale Avustralya Konsolosluğu işbirliğinde düzenlenen "Antik Kültürler-Modern Dostlar" ile iş adamı Niyazi Önen'in "Geleneksel Çanakkale Seramikleri Koleksiyon Sergisi"ni gezdi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Niyazi Önen Haberleri | Niyazi Önen Kimdir - Haberler - Niyazi Önen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Niyazi Önen kimdir, hayatı ve biyografisi. Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde yükselişini sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 23:08:40. #1.16#

title