Haberler

Yeşilli'ye 38 Milyonluk Yatırım

Mardin’in Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçenin tarih ve doğa kenti olduğunu belirterek, 38 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını kaydetti.

Mardin'in Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçenin tarih ve doğa kenti olduğunu belirterek, 38 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını kaydetti. Demir, bu yatırımla ilçenin altyapısının değiştirildiğini ve çalışmaların 4 ay içerisinde sona ererek, ilçesinin suya kavuşacağını kaydetti.

Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, belediyenin yatırım ve projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlçede su değil, şebeke sıkıntısının olduğunu belirten Demir, "Çürümüş, küflenmiş ve ekonomik sıkıntılara neden olan şebeke sıkıntısı var. Bu sıkıntı bizler için büyük bir sorundur. Bunu çözmek için Mardin'in hiçbir ilçesinde olmayan altyapı çalışması başlatıldı. İlçemizde 38 trilyonluk bir altyapı yatırımıyla bütün su depoları, içme su hatları ve şebekeleri yenilenecek. Müttehitlerimiz şu anda sahada" dedi.

"Beyazsu Yeşilli'ye akacak"

Koyunlu ve Dalı bölgelerinden gelen eski su şebekesinin yenilendiğini anlatan Demir, "20 gün içinde Beyazsu'dan hat çekilerek musluktan akacak. İlçenin su sıkıntısı bununla birlikte tarihe karışacak. Ama bu sıkıntının asıl kaynağı şebekenin eski olmasıdır, şebekelerde 4 ay içinde yenilenmiş olacak. Vatandaşlarımızdan su sıkıntısının giderilmesi için 20 gün müsaade istedim. 20 gün sonra inşallah bu sorunu tarihe gömeceğiz" diye konuştu.

"Vatandaşlarımız az daha sabretmeli"

Kazı çalışmaları ile bozulan yollar ve artan toz için vatandaştan sabır ve anlayış beklediğini ifade eden Başkan Demir, şunları kaydetti:

"Suyu iki kanaldan akıtacağız. Mevcut su şebekesini Dalı köyünden bir yandan da Beyazsu'dan akıtacağız. Bununla ilgili yoğun ve ciddi bir çalışma var. Şu anda Mardin'in en ciddi alt yapı çalışması bu ilçede yapılıyor. 38 trilyonluk bu kaynakla bu ilçeyi tepeden tırnağa yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon, yeraltı çalışması, elektrik telleri ve doğalgaz hattı ile sıfırdan inşa ediyoruz. Altyapı sorunu için 4 ay vatandaşımızın sabretmesi gerekmekte. Kazılan yollar ve bozulan yollar, çıkan toz ve çamurdan dolayı etkilenecekler. Bizler de onlarla beraber sabredeceğiz. Şu anda 40 kamyon, iş makinesi ve yükleyicisi ile beraber beş koldan çalışma var. Bir yandan 16 kilometre su hattı döşeniyor. Bir yanda döşenmiş beyaz su tadilatları 15 gün içinde bitiriliyor. Beş tane su deposunun inşaatı hızla devam ediyor. Öte yandan beş mahallede kazı çalışması aynı anda başladı. Cefalı bir süreç ama bitince ilçemiz sorunlarından kurtulmuş olacak." - MARDİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hayrettin Demir Yeşilli Mardin Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title