Yerel Seçimlere Doğru - Haberler
Haberi Paylaş

Yerel Seçimlere Doğru

AA - Yerel
Yerel Seçimlere Doğru

CHP Kayseri Milletvekili Kulkuloğlu: "30 Mart üstünlerin değil hukukun üstünlüğünün yeniden ülkede tesis edildiği günün başlangıcı olacak"

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, 30 Mart yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "30 Mart üstünlerin değil hukukun üstünlüğünün yeniden ülkede tesis edildiği günün başlangıcı olacak" dedi.

CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, il binasındaki aday tanıtım toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, seçim çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü, ülke gündeminde yaşanan olayları ibretle izlediklerini belirtti.

Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ise gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Garip gurabanın haklarını koruyoruz" diyenlerin beytülmala göz diktiklerini iddia eden Kulkuloğlu, "17 Aralık beytülmala AKP'lilerin nasıl el sürdüklerini göstermiştir. Hep beraber gördük. Artık enflasyon sepetinin içerisine para sayma makinesi, ayakkabı kutusu, çelik para kasalarının da konması gerekiyormuş. O gün yine gördük ki mağdur edebiyatı ile insanların karşısına çıkanlar mağdur ettikleri Kübra bebekleri, çocuğuna kahvaltı veremediği için intihar eden anneleri, onuru için intihar eden Ali Tatarları, iktidarlarında hepimizin içini acıtan Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun cezaevinde yargılanmadan nasıl infaz edildiğini hatırlattı ve aynı zamanda Türk milletinin gerçek mağdurun kim olduğunu görmesine büyük bir fırsat sundu" diye konuştu.

17 Aralık tarihin Türkiye için bir milat olduğunu vurgulayan Kulkuloğlu, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakan bugüne kadar minareyi çalıp, kılıfını hazırlamıştı. Bunu milletten saklamıştı ve bunun adına da istikrar demişti. Kılıf dikmekteki istikrarını bugün HSYK ile yapılan değişiklikle tüm milletin gözünün önüne serdi. Biz 30 Mart seçimlerini çok önemsiyoruz. Çünkü o seçimler üstünlerin hukukuna son verileceği, hukukun üstünlüğünün bu ülkede yeniden tesis edileceği günün başlangıcı olacaktır. Buradan Başbakan ve AKP yöneticilerine sesleniyorum. Artık 30 Mart'ta Allah ile aldatma dönemi son eriyor. Bu milletin gözü aydın."

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Çilsal ise daha önce Doğru Yol Partisi'nde siyaset yaptığını anımsatarak, "Ben sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun, rahmetli Adnan Menderes'in mezarını ziyaret etme nezaketi gösterdiği için CHP'ye geldim. Ben ülkenin içinde bulunduğu bu zor günlerde elimi taşın altına koymak için CHP'ye geldim. Ben yabancı bir yere değil, dede ocağına geldim. Bana kucak açan parti yönetimine ve teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımla birlikte Kayseri'nin tüm belediyelerine talibiz. 30 Mart tarihinde halkımızın da desteği ile belediyeleri alıp, bir diğer manada hem ülkeyi hem de Edison'u AKP'den kurtaracağız" dedi.

Toplantının ardından, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Çilsal, Kocasinan Belediye Başkan Adayı Mustafa Yıldız, Melikgazi Belediye Başkan Adayı Uğur Setenci, Develi Belediye Başkan Adayı Burak İstanbullu, Yahyalı Belediye Başkan Adayı Mehmet Acarbaş, Sarız Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Eroğlu, Felahiye Belediye Başkan Adayı İsmet Gürsel Kısır, Sarıoğlan Belediye Başkan Adayı Mehmet Bayraklı, Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Salim Doğan, Yeşilhisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Hamancı, Tomarza Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Bünyan Belediye Başkan Adayı İbrahim Marzıoğlu, Akkışla Belediye Başkan Adayı Azmi Kazım Sonkur basına tanıtıldı. - Kayseri

AA / Yerel

Şevki Kulkuloğlu Osman Çilsal Mustafa Ayan Kayseri Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title