Haberi Paylaş

Yamaç paraşütü tutkunları Erek Dağı eteğinde antrenman yapıyor

Yerel Haberler

Yamaç paraşütü tutkunları Erek Dağı eteğinde antrenman yapıyorVAN Van'da havaların ısınmasıyla birlikte yamaç paraşütü tutkunları Erek Dağı eteklerinde uçuş antrenmanlarına başladı.

Yamaç paraşütü tutkunları Erek Dağı eteğinde antrenman yapıyor

VAN Van'da havaların ısınmasıyla birlikte yamaç paraşütü tutkunları Erek Dağı eteklerinde uçuş antrenmanlarına başladı.

Van'da Gevaş ilçesi Artos Dağı, Abalı Mevkiinde, Erek Dağı, Dağönü Mahallesi Gören Dağı başta olmak üzere ilimizin 150 metreden yüksek olan ve rüzgarı karşıdan alan bütün yamaç, tepe ve dağlarında yamaç paraşütü uçuşları yapılıyor. Yaz, kış yapılan bu spor yağış ve sert rüzgar olmadığı sürece uçuşlar gerçekleştirilebiliyor.

Yamaç paraşütçü Kenan Çiftçi, beraberindekiler ile birlikte Erek Dağı'na çıkarak burada yamaç paraşütü uçuşlarının startını verdi. Burası kendilerinin eğitim alanı olduğunu ifade den Çiftçi, "Yaklaşık 2 yıldır bu sporu yapıyorum. Sezon öncesi antrenman yapıyoruz. Bu günde ilk kez nişanlımı uçurdum. Genelde bizim uçuş yaptığımız yerler Mollakasım ile Ayanis mahallesi civarıdır. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunuyum. Aynı zamanda doğa sporları kulübüm var benim. Biz kulüp aracılığı ile uçuşlar, çeşitli esktrem sporları yapıyoruz. Sezon daha başlamadı. Yaptığımız antrenmanlara sezona bomba gibi gireceğiz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Şükrü Akyüz - Yerel

Toros Dağları Çiftçi Gevaş Van Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title