Haber : Veteriner Hekimler de artış ve iyileştirme istedi - Haberler

Haberi Paylaş

Veteriner Hekimler de artış ve iyileştirme istedi

 - Güncelleme:
Veteriner Hekimler de artış ve iyileştirme istedi

Aydın Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Şahin, yaptığı basın açıklaması ile hekimlere tanınan hakların kendilerine de tanınmasını istedi.

Aydın Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Şahin, yaptığı basın açıklaması ile hekimlere tanınan hakların kendilerine de tanınmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cemil Şahin, "Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız, hekimlere ek gösterge zammı ve 2500-5000 TL maaş artışı yapılacağını ifade ederken üzülerek gördük ki, her zaman olduğu gibi Veteriner Hekimler ve Veteriner Sağlık Çalışanları telaffuz edilmedi. Açıklamalardan anladığımız kadarıyla yine her zamanki gibi özlük hakları konusunda üvey evlat olarak değerlendirildi" dedi.

Açıklamasına "Hükümetimizi, tüm siyasi partileri, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi bu konuda sağduyulu olmaya, adaletli davranmaya davet ediyoruz" diyerek devam eden Aydın Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cemil Şahin, " Meslektaşlarımızın annelerinin ak sütü gibi helal olarak yıllarca aldıkları fiili hizmet zammı hakkı da hatırlarsanız meslektaşlarımızın elinden alınmıştı. Şimdi aynı durum maaş artışı ve ek göstergelerde yaşanıyor. Tüm dünya covid 19 pandemisinde Veteriner Hekimlere sarılırken, ülkemizde toplum sağlığımızın hizmetine girecek olan yerli covid 19 aşımız TURKOVAC'ın geliştiricisi dahi bir Veteriner Hekim iken, Veteriner Hekimlere yine üvey evlat muamelesi reva görülüyor. Veteriner Hekimler de diğer sağlık çalışanları gibi tüm haklardan faydalandırılmalı, bu kayırmacılığa bir son verilmelidir" ifadelerini kullandı. - AYDIN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türk Lirası Cemil Şahin Veteriner Aydın Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title