Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk Dünya Konsey Üyeliğine seçildi - Haberler
Haberi Paylaş

Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk Dünya Konsey Üyeliğine seçildi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
 - Güncelleme:
Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk Dünya Konsey Üyeliğine seçildi

Tabii güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile yüzyıllardır tarih yazarlarının ve seyyahlarının ilgisini çeken Ürgüp Belediyesi Dünya Konseyi (UCLG-MEWA üyeliğine seçildi.

Tabii güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile yüzyıllardır tarih yazarlarının ve seyyahlarının ilgisini çeken Ürgüp Belediyesi Dünya Konseyi (UCLG-MEWA üyeliğine seçildi.

Ürgüp'ün adını uluslararası arenada duyurmak için mücadele ettiklerini söyleyen Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk; UCLG-MEWA'nın Konya'da düzenlediği yönetim organlarının yenilendiği kongrede Dünya Konsey Üyeliğine ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 3 yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi'nin açılışı Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 15 ülkeden belediye başkanlarının ve yerel yöneticilerin katıldığı programla gerçekleştirildi. UCLG-MEWA'nın Konya'da düzenlediği yönetim organlarının yenilendiği kongrede Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Dünya Konsey Üyeliğine ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 25-27 Mayıs tarihlerinde Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı UCLG-MEWA'nın Konya'da düzenlediği kongreye Nevşehir'i temsilen katılan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla; "2022 - 25 Dönemi Dünya Konseyi ile Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçilmem nedeniyle UCLG-MEWA üye Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Masal kent Ürgüp'ümüzü ve Kapadokya Bölgemizi uluslararası alanda en iyi şekilde temsil edeceğimizi bir kez daha dile getirmek istiyorum. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin" mesajını paylaştı. - NEVŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Büyükşehir Belediyesi Ürgüp Belediyesi Hasan Aktürk Konya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title