Tüfad Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri - Haberler
Haberi Paylaş

Tüfad Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Tüfad Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Malatya Şubesi tarafından antrenörlere yönelik "TÜFAD Bölgesel Futbol Antrenör Gelişim Semineri" düzenlendi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Malatya Şubesi tarafından antrenörlere yönelik "TÜFAD Bölgesel Futbol Antrenör Gelişim Semineri" düzenlendi.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Süper Lig Hakemi Suat Arslanboğa, Futbol Malatya İl Temsilcisi Kahraman Fırat, TFF Malatya Bölge Antrenörü Zafer Güler ve Malatya Saha Komiserleri Dernek Başkan Vekili Nurettin Doğan'ın yanı sıra TÜFAD Malatya 2. Başkanı Muharrem Zeyno, Başkan Vekili Nihat Bayındır ve futbol antrenörleri katıldı. Seminerde TFF Eğitmeni ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Ali Kızılet, antrenörlere iletişim, UEFA kursları ve antrenör lisans kursları talimatı, oyuncu izleme ve yetenek tespiti ile antrenman planlaması konularında bilgiler verdi.

Kızılet, antrenörlerin eğitimci kimliklerinin çocukların gelişimlerinde büyük rol oynadığına dikkat çekerek, "Çocuk antrenman ortamlarına severek geliyor. Dolayısıyla antrenörlerin eğitimci kimliği çok önemlidir. Tabii bu kurslar, seminerler, toplantılar da antrenörlerin kendilerini yenilemeleri adına büyük önem arz ediyor. Herkesin bildiği gibi eğitim dinamik bir süreçtir. Dün doğru diye kabul ettiğimiz birçok şeyi bugün sorgular durumdayız. Hatta daha ileriye gidilen noktalarda 'yanlış' denilmeye başlanmıştır. Bu sebeple kendimizi her zaman yenilemek zorundayız. Antrenörlüğü eğitimci gözüyle gördüğüm için ve eğitimciliğinde çok kutsal bir iş olduğuna inandığım için sürekli kendimizi yenilemek zorundayız" dedi. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Suat Arslanboğa, Zafer Güler, Türkiye, Malatya, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title