Haberler

Tedavi gören bağımlılar deprem bölgesinde yara sarıyor

Güncelleme:

Tedavi görüp sağlıklarına kavuşan madde bağımlıları, deprem bölgesinde yara sarıyor.

Tedavi görüp sağlıklarına kavuşan madde bağımlıları, deprem bölgesinde yara sarıyor.

İstanbul'da madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları yürüten Liman Ayık Yaşam Derneği üyeleri, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde hayırseverlerden temin ettikleri konteynerlerin kurulum çalışmalarını yapıyor.

AFAD tarafından belirlenen bölgeye bugüne kadar 24 konteyner kuran dernek üyeleri, bu sayıyı 50'ye tamamlayacak. Asrın felaketinin ikinci gününde yardım tırlarıyla bölgeye gelen gönüllü üyeler, depremzedelerin barınma sorununun çözüme kavuşması noktasında gece-gündüz demeden şekilde çalışıyor.

Toplumun dışladığı, ön yargılarla baktığı gençlerle birlikte deprem bölgesinde konteyner kurduklarını dile getiren dernek kurucularından Fatih Budak, Almanya'daki gurbetçilerin deprem bölgesine belirli bütçe ayırdıklarını açıkladı. 50 konteynerin 27'sinin kurulumunun tamamlandığını açıklayan Budak, konteynerlerin iç tefrişatlarını da yaptıklarını belirtti.

Bölgede görev yapan üyelerin hepsinin eski bağımlı olduğunu ancak şimdi bıraktıklarını anlatan Budak, "Gönüllü olarak dediler ki biz depremzede kardeşlerimize hizmet etmeye gidiyoruz. Burada toplumun ön yargılarının ne kadar boş olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Eğer gerçek dokunuş yapılabilirse bu kardeşlerimize nelere vesile olduğunu görüyoruz. Bu hizmetleri yaparken Allah rızası için yapıyoruz. Kimseye al şu parayı buraya gel deme gibi bir şey de yok. Hepsi bu işte gönlünü ortaya koydu" dedi.

Budak, deprem sonrası bağımlılardan oluşan grubun 6 tır yardım malzemesi ile bölgeye geldiğini aktardı.

"Burada bağımlı da olsa ülkenin nasıl birlik olduğunu gördük" diyen Budak, "Burada hizmetlerimiz devam edecek. Konteynerlerimizi kurduktan sonra tekrar geri dönerek bağımlılıkla mücadele edeceğiz" dedi.

"Allah bize hizmet etme imkanı verdi, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz"

Depremin ilk günü afet bölgesine geldiklerini açıklayan dernek üyesi Alican Kaygusuz, "Bağımlıların toplumda bir ötekileştirilmiş tarafı var. Bağımlılara sadece madde kullanmak yakışmıyor. Onun dışında imkan verilirse her şey yakışıyor. Allah bize böyle hizmet etme imkanı verdi. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Burada o ruhun bir parçası olmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Deprem Yerel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title