Haberler

Son dakika haber | Anız yangını köylülerin dikkati sayesinde söndürüldü

Güncelleme:

Son dakika haberleri: - Anız yangını köylülerin dikkati sayesinde söndürüldü Balıkesir'in Sındırgı ilçesi Yaylabayır Kırsal mahallesinde çıkan anız yangını mahalle sakinlerinin yangın tankerleri ile müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü.

- Anız yangını köylülerin dikkati sayesinde söndürüldü

BALIKESİR - Balıkesir'in Sındırgı ilçesi Yaylabayır Kırsal mahallesinde çıkan anız yangını mahalle sakinlerinin yangın tankerleri ile müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü.

Sındırgı ilçesine bağlı Yaylabayır Kırsal mahallesinde çıkan anız yangını mahalle sakinlerinin dikkati ve çabası ile söndürüldü. Köyde bulunan Matematik öğretmeni Musa Koştur ve Uzman Çavuş Necati Doğan mahalle muhtarı Mustafa Eraslan'ın yangını telefon ile bildirmesi üzerine yangın tankerini alarak Söğütlüpınar mevkiine gitti. Olay yerine gittiklerinde mahalle sakinleri çalılarla süpürerek ön müdahaleyi yapmaya başladı. Tankerle birlikte yangın büyümeden kontrol altına alındı. Sındırgı Orman İşletme müdürlüğüne bağlı arasözlerinde bölgeye intikal etmesi ile birlikte soğutma çalışmaları gerçekleştirildi. Mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin duyarlılığı bir facianın önüne geçti. Özellikle yangın tankerlerinin dolu ve aktif tutulması ön müdahaleyi kolaylaştırarak yangının büyümesinin engellenebileceği belirtildi.

Tatil dolayısı ile memleketinde bulunan ve yangın tankeri ile ön müdahaleyi yapan matematik öğretmeni Musa Koştur "Muğla da Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde ciğerlerimizi yanıyor. Bir an bile tereddüt etmeden yangına koştuk bizde duyunca. Bu vatandaşlık borcu. Çok şükür büyümeden söndürebildik" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yaylabayır Balıkesir 3. Sayfa Yerel Haberler Son Dakika

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title