Haberler

Sivas'ta iki cadde daha yenileniyor

Güncelleme:

Sivas Belediyesinin ulaşım projeleri kapsamında Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi yenileniyor.

Sivas Belediyesinin ulaşım projeleri kapsamında Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi yenileniyor.

Sivas Belediyesi, şehir içi ulaşımı daha kolay ve konforlu bir hale getirmek için ulaşım projelerine devam ediyor. Belediye bu sezon ilk çalışmayı Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi'nde gerçekleştirecek. Sivas Lisesi Kavşağı'ndan başlayacak olan yenileme çalışması, her iki cadde boyunca devam ederek Başbağlar Caddesi'ne kadar uzanacak. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin proje kapsamında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bölge sakinleri ve cadde esnafları ile görüş alışverişinde bulundu.

"Ağaçlarla donatacağız"

Başkan Hilmi Bilgin burada yaptığı açıklamada, "Geçen sezon Hayri Sığırcı Caddesi'nin altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamladık. Bu sezonun startını ise Halil Rıfat Paşa Caddesi'nde vereceğiz. Aslında geçen sezon bu caddemizi tamamen yenilenecektik ancak pandemi nedeniyle bazı gecikmeler yaşandı. İnşallah bu sezon Sivas Lisesi kavşağından başlayarak Halil Rıfat Paşa Caddesi ve ardından devamı olan Fatih Caddesi'nin yol, kaldırım, asfalt, aydınlatma, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarını en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. 4 kilometre uzunluğundaki yenileme çalışması boyunca güzergahı nitelikli ağaçlarla donatacağız. Ağaçlandırma, aydınlatma ve asfaltıyla yenilenmiş, daha konforlu bir caddemizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

"Yaşanılabilir bir Sivas bırakmak için çaba harcayacağız"

Başkan Bilgin, "Nimet külfet dengesini korumamız gerekiyor. Halkımız talep edecek, biz de bu talepleri yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışacağız. Birlikte yaşadığımız bu şehre olan borcumuzu hep beraber ödememiz gerekiyor. Herkes işinin en iyisini yapmak zorunda Esnafımız işini iyi yapacak, ben Belediye Başkanı olarak işimi iyi yapacağım. Bu caddeye kaldırım döşeyecek arkadaşımız işini iyi yapacak, asfalt döken arkadaşımız işini iyi yapacak. El birliğiyle, ortak akıl ve istişareyle bizden sonraki nesillere daha yaşanılabilir bir Sivas bırakmak için çaba harcayacağız" şeklinde konuştu. - SİVAS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Sivas Belediyesi Hilmi Bilgin Fatih Sivas Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title