Haberler

Semra Arak'ın hayatı sporla değişti

Güncelleme:

Kalça protezi ameliyatı olmasına rağmen yürümekte ve günlük faaliyetlerini yapmakta zorlanan Semra Arak'ın hayatı, Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi Spor Salonu'nda 6 aylık eğitim sonunda değişti.

Kalça protezi ameliyatı olmasına rağmen yürümekte ve günlük faaliyetlerini yapmakta zorlanan Semra Arak'ın hayatı, Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi Spor Salonu'nda 6 aylık eğitim sonunda değişti. Kilo veren, yürüyebilen ve artık işlerini kendisi yapan Arak, spor sayesinde sosyalleştiğini de söyledi.

Bağcılar'da yaşayan 3 çocuk annesi Semra Arak, 2020 yılında kalça protezi ameliyatı oldu. Tedavinin ardından bir süre baston kullanan Arak, ilerleyen süreçte hareket etmekte zorlanmaya başladı. Ev işlerini yapamayan, yardım olmadan dışarı çıkamayan Arak, yakınlarının tavsiyesiyle spor yapmaya karar verdi. Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi Spor Salonu'na kaydını yaptırarak eğitmen Ayşe Aydın'ın kontrolünde spor yapmaya başladı.

"Önceliğimiz ağrıları oldu"

Arak'ın salona ilk geldiğinde hem psikolojik hem de fiziksel olarak iyi bir durumda olmadığını söyleyen Aydın, "Takip formu doldurarak işlemlere başladık. Önceliğimiz ağrıları oldu. Çünkü en ufak bir harekette rahatsızlık yaşıyordu. Sonra kilo üzerine yöneldik. Spor yaptıkça bacak açma oranı da arttı. Kaslarını güçlendirmek, kuvvet antrenmanı yapmak derken çok şükür güzel sonuçlar aldık. Bu süreçte bir yandan da doktor kontrolü devam ediyordu. Yürüyüşünün düzelmesinin yanında psikolojisi de düzeldi. Şimdi özgüveni de yerine geldi" dedi.

"Öz kardeşim gibi yardımcı oldu"

Hareketsizlik nedeniyle çok zor günler geçirdiğini söyleyen Arak ise yaşadıklarını şöyle anlattı: "Yürüyemiyordum. Çocuklarımın omuzlarına tutunarak dolaşıyordum. Ne pazara gidebiliyordum ne de ev işlerimi yapabiliyordum. Eve hapsolmuş gibiydim. Bütün işler çocuklarıma kalmıştı. Buraya geldikten sonra hayatımda çok şey değişti. Ayşe hoca bana öz kardeşim gibi yardımcı oldu. 6 aylık disiplinli bir çalışmanın sonucunda iyileştim. Şimdi spor salonuna yürüyerek gidip geliyorum. Temizlik ve alışveriş dahil bütün işleri kendim görüyorum. Vicdanen de bedenen de çok rahatladım. Adeta gençleştim diyebilirim. Ayrıca içime kapanık biriydim ve kimseyle pek iletişimim yoktu. Burada sosyalleştim. Çok mutluyum. Bize bu imkanı sunan herkesten Allah razı olsun"

Arak, geç tanıştığı ancak çok sevdiği sporu bırakmayacağını da sözlerine ekledi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bağcılar Belediyesi Mehmet Selim Kiraz Aydın Yerel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Bakmadan Geçme

25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240
Cem Yılmaz'a mahkemeden kötü haber! 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edeceğini duyunca sinirlendi

Cem Yılmaz'a mahkemeden kötü haber! 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edeceğini duyunca sinirlendi

title