Haberler

Son dakika haberleri... Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın adı kütüphanede yaşatılacak

Abone Ol

Edinilen son dakika gelişmesine göre - Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın adı kütüphanede yaşatılacak Batman'ın Kozluk ilçesinde 2017 yılında terör örgütü PKK tarafından şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın adını yaşatmak adına Başkentte halk kütüphanesi açıldı.

- Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın adı kütüphanede yaşatılacak

ANKARA - Batman'ın Kozluk ilçesinde 2017 yılında terör örgütü PKK tarafından şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın adını yaşatmak adına Başkentte halk kütüphanesi açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Keçiören Belediyesi işbirliğinde, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın adını yaşatmak amacıyla halk kütüphanesi açıldı. Keçiören Yayla Mahallesi'nde kurulan kütüphanenin açılış törenine; Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Şehit Şenay Aybüke Yalçının ailesi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

"Hedefi milletine ve devletine fayda sağlamaktı"

Burada konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şehit öğretmenin ailesine baş sağlığı dileyerek, "Aybüke kızımızın hayalleri, sevdaları okumak ve okutmaktı. Hedefi milletine ve devletine fayda sağlamaktı. Okuyor, öğretmen oluyor, Doğu ve Güneydoğuda görev yapıyor. Oradaki çocuklarımızı yetiştirirken de hain terör örgütü PKK tarafından şehit ediliyor. Şenay Aybüke kızımız oradaki çocuklarımızı yetiştirmekten başka ne yaptı? Oralarda öğretmen demek aynı zamanda okulun, köyün, öğrencilerin her şeyi demektir. Öğrencilerin kılık kıyafeti, okulun boyası badanası demektir. Aybüke kızımızın ruhu bizimledir. Yüce Allah'tan kendisine rahmet ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Oy ayrı bir şey iktidar olmak ayrı bir şey"

Belediye Başkanı Altınok, terör örgütü PKK ve uzantılarıyla çıkar amaçlı iş birliği içinde olduğunu belirttiği siyasetçilere seslenerek, "Oy ayrı bir şey iktidar olmak ayrı bir şey. Ama ne diyor Atatürk, 'Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır.' Oy alayım iktidar olayım diye masaya oturan herkes haindir, bu kadar net söylüyorum. Bu kadar askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı öğretmenimizi öldüren vatan hainleriyle kimse iş birliği yapamaz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Aybüke Yalçın PKK Genel Yerel Haberler Son Dakika

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title