Haberler

Seferihisar'da "Yetti Gari" Mesajları

Seferihisar'da "yetti gari" mesajlarıİZMİR - Seferihisar Belediyesi'nin daveti üzerine Sığacık'ta buluşan binlerce kişi, dilek balonları uçurdu, "yetti gari" mesajları verdi.

Seferihisar'da "yetti gari" mesajları

İZMİR - Seferihisar Belediyesi'nin daveti üzerine Sığacık'ta buluşan binlerce kişi, dilek balonları uçurdu, "yetti gari" mesajları verdi. Tüm gün temponun hiç düşmediği programda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer dileğini, "Bu kış çok uzun sürdü, yetti gari, bahar gelsin. Bahar var ya umudun da ta kendisidir" sözleriyle ifade etti.

Seferihisar Sığacık'ta düzenlenen etkinlikte "yetti gari" demek için dileği olanlar bir araya geldi. CHP İzmir Milletvekilleri Zeynep Altıok, Musa Çam, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve gazeteci Uğur Dündar programa katılan isimler arasında yer aldı.

Seferihisar Belediye Bandosunun konseriyle başlayan etkinlikte kına merasimi de yapılırken, isteyen tüm katılımcılara ay yıldız desenli kınalar yakıldı. 400 sanatçının atölye çalışması gerçekleştirdiği etkinlikte, resim-heykel, seramik atölyeleri tüm gün büyük ilgi gördü. Çocuklara yüz boyaması yapıldı ve belediye bünyesinde çalışmalarını sürdüren Can Yücel Tohum Merkezi tarafından lavanta fideleri dağıtıldı. Temponun hiç düşmediği günde, katılımcılar gün boyu şarkılar ve danslar eşliğinde etkinliğe ayrı bir renk kattı.

Programda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Bugün burada olan herkes gibi benim de bir dileğim var, onu söyleyip sözü bırakacağım. Bu cennet topraklarda birbirimize küs olmayalım. Bu memleketin bize bahşettiği zenginliklere sahip çıkalım ve onlarla uyumlu yaşayalım. Bu bereketli toprakların nimetlerini adil ve eşit paylaşalım ki, işsizlik, yoksulluk son bulsun. Çok zor değil, hepimiz birbirimizi sevip, güvenebiliriz. Unutmayalım ki, hepimiz eşit derecede bu vatanın sahibiyiz ve Atalarımızın canlarını vererek bize bıraktığı bu şahane memlekette barış ve huzur içerisinde yaşayabiliriz. Elbirliği yaparsak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok" dedi.

"Bu kış çok uzun sürdü, yetti gari bahar gelsin" diyen Başkan Soyer, "Bahar var ya umudun ta kendisidir. Gelmeyen bahar gördünüz mü? Düşmeyen cemre diye bir şey duydunuz mu? İlla ki gelecek. Güzel ve hayırlı bir gelecek diliyorum. Bunu hep birlikte başaracağız" diye konuştu.

Etkinlik, dilek ağacına çaputların bağlanması ve "yetti gari" yazan balonların gökyüzüne bırakılmasıyla devam etti. Programın sonunda ünlü sanatçı İlkay Akkaya, Devrim Zeyrek ve gitarist Oğuz'la birlikte sahne alırken, günün finali Hüseyin Çebi Orkestrasının konseriyle yapıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Zeynep Altıok Seferihisar İzmir Yerel Haberler

Kurban pazarında zabıtayla tartışıp kendini astı! Çevredekiler son anda kurtardı

Kurban pazarında zabıtayla tartışıp kendini astı! Çevredekiler son anda kurtardı

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Dolar için Morgan Stanley'den korkutan tahmin: 39 TL'yi görebilir

Dolar için Morgan Stanley'den korkutan tahmin: 39 TL'yi görebilir

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title