Haberler

Odunpazarı Belediyesi Süper Babalar Yetiştirecek

Yerel Haberler

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV ) ve Baba Destek Eğitim Kursu (BADEP) ile protokol imzaladı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV ) ve Baba Destek Eğitim Kursu (BADEP) ile protokol imzaladı.

Odunpazarı Belediyesi aydınlık geleceğin teminatı olan çocuklara yatırım yapmaya devam ediyor. AÇEV ve BADEP ile protokol imzalayan Odunpazarı Belediyesi, süper babalar yetiştirecek. Başkan Kurt'un makamında gerçekleşen imza törenine AÇEV sorumlusu Ahmet Çetin, Hasan Deniz ile BADEP sorumluları Özkan Demirkol, Ergin Sarıgöl katıldı. Protokol kapsamında Odunpazarı Belediyesinde çalışan erkek personellere Baba Destek Eğitim Kursu verilecek. Yapılan açıklamada, "Verilecek bu kurs kapsamında, çocuk sahibi olan babaların, çocuğun gelişiminde önemli olduklarını fark etmelerini, çocukların ihtiyaçları ile ilgili bilgilenmelerini, çocukla ilgili uygun beklentiler edinmelerini, evdeki iş ve sorumluluk dağılımında demokratik tutumu benimsemelerini, evlilik ve aile içi iletişimi geliştirmelerini, edindikleri bilgi ve becerilerini çevrelerinde de kullanabilmelerini amaçlamaktadır. 14 hafta sürecek eğitimler, haftada bir gün yüz yüze yüze eğitim şeklinde gerçekleşecek. Eğitimler grup ile sohbet, programda yer alan temalara bağlı olarak aktif katılımı destekleyecek şekilde yürütülecek. Kurs sonunda ise eğitimden geçen babalara sertifikaları törenle verilecek" denildi.

Toplumdaki demokrasi, eşitlik ve çağdaş bireylerin temelinin ailede atıldığını belirten Kurt, yapılan bu çalışmayı Odunpazarı Belediyesinde hizmet içi eğitim olarak gördüklerini ifade etti. 14 hafta sonunda eğitimden geçen süper babalara sertifikalarını vereceklerini belirten Başkan Kurt, "Ülkemiz için gerekli olan hayırlı evlatları bu süper babaların yetiştireceğine inanıyorum" diye ifade etti.

Belediyedeki babalardan yoğun ilgi Programa ilk başvurular Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarından ve Odunpazarı Belediyesi Kreşindeki öğrenci velilerinden geldi. Önümüzdeki hafta başlayacak olan eğitimlerde Odunpazarı Belediyesinde Süper Baba adayları eğitimlerine başlayacak. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Odunpazarı Belediyesi Hasan Deniz Kazım Kurt Yerel Haberler

title