Haberler

Küçük Talha, Derslerinden Geri Kalmayacak

Abone Ol

Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy’de eğitim veren Cumhuriyet İlköğretimokulu öğretmenlerinden Yılmaz Karahan, görme engeli bulunan öğrencisinin eğitim ve öğretim hayatında yaşadığı zorlukları ve karşılaştığı problemleri aşması için Çerkezköy Kaymakamlığı’na müracaat ederek yardım istedi.

Tekirdağ'a bağlı Çerkezköy'de eğitim veren Cumhuriyet İlköğretimokulu öğretmenlerinden Yılmaz Karahan, görme engeli bulunan öğrencisinin eğitim ve öğretim hayatında yaşadığı zorlukları ve karşılaştığı problemleri aşması için Çerkezköy Kaymakamlığı'na müracaat ederek yardım istedi.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Cumhuriyet İlköğretimokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Talha Tuna'nın derslerinden geri kalmaması için, kendisine görme engellilere yönelik sesli yazılımlarla desteklenmiş bilgisayar hediye etti. Talha'nın artık bir nebze de olsa bu sıkıntıları aşacağını söyleyen Kaymakam Metin Kubilay, küçük Talha'nın bilgisayarı, ekran okuma programı ile sesli olarak kullanıp eğitim öğretimine devam edebileceğini ifade etti.

Öğrencinin annesiyle de görüşen Kaymakam Kubilay, Talha için elinden ne geliyorsa yapacağını belirtip bilgisayarı kendisine verdi. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal ile okulda denetlemelerde bulunan Kaymakam Kubilay, verilen brifingin ardından başarının arttırılması eylem planını, okul kantini ve ziyaretçi defterini inceledi. Sınıfları da dolaşarak öğretmen ve öğrencilerle görüşen ve bir süre sohbet eden Metin Kubilay, başarılar dileyip ziyaretini sonlandırdı. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yılmaz Karahan Metin Kubilay Çerkezköy Tekirdağ Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title