Haberler

Konya haberleri... Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'den "Antalya Lisesi'ne Sahip Çıkalım" Çağrısı

Güncelleme:

Konya haberlerine göre Müze olarak kullanılan tarihi binası Olgunlaşma Enstitüsü'ne tahsis edilen Antalya Lisesi’ni ziyaret eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen,  “Antalya’mızın en önemli değerlerinden bir Antalya Lisesi’dir. Bu değeri doğal hali ile muhafaza etmeli ve yaşatmalıyız” dedi.

Müze olarak kullanılan tarihi binası Olgunlaşma Enstitüsü'ne tahsis edilen Antalya Lisesi'ni ziyaret eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen,  "Antalya'mızın en önemli değerlerinden bir Antalya Lisesi'dir. Bu değeri doğal hali ile muhafaza etmeli ve yaşatmalıyız" dedi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semil Esen, Antalya Lisesi'nin tarihi binasının Milli Eğitim Bakanlığı'nca Antalya Olgunlaşma Enstitüsü'ne tahsis edilmesine karşı Antalya Lisesi Mezunları Vakfı, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla birlikte Antalya Lisesi'nin önende açıklama yaptı. Esen, "Antalya'mızın en önemli değerlerinden bir Antalya Lisesi'dir. Bu değeri doğal hali ile muhafaza etmeli ve yaşatmalıyız" dedi

Başkan Esen, Antalya Olgunlaşma Enstitüsü'ne tahsis edilecek olan eski binadaki müzeyi de ziyaret etti.

Başkan Esen, "Farklı projelerle buranın doğal yapısı ve tarihsel dokusunu bozacak bir şeyin yapılmaması gerekiyor" diye konuştu. Ziyarette lisenin anı defterini de imzalayan Esen, şöyle yazdı:

"Bugün değerli dostlarımız ile Antalya Lisesi'ni ziyaret ettik. Şehrin gerek kültürel gerek eğitim gerekse de insanın ne kadar derin bir birikime sahip olduğunu duygulanarak bir kere daha gördük. Antalya'nın dünyanın en güzel yeri olmasına sebep olan tüm diğer özelliklerinin yanında, böyle bir birikime sahip olan Antalya Lisesi'nin sonsuza kadar Antalya şehrimizin birikiminin şahidi olarak yaşaması, yaşatılması dileğiyle."

Kaynak: ANKA / Yerel

Semih Esen Konyaaltı Antalya Yerel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

Talisca Beşiktaş'a gelecek mi? Talisca Beşiktaş'a transfer olacak mı, transferde son durum nedir? Grazer Beşiktaş maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Grazer BJK maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, canlı maç skoru! En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title