Kartepe'de Oli Heyacanı - Haberler
Haberi Paylaş

Kartepe'de Oli Heyacanı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Kartepe'de Oli Heyacanı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan Oli Projesi, 11-14 Şubat tarihleri arasında Kartepeli çocuklarla buluşturuluyor.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan Oli Projesi, 11-14 Şubat tarihleri arasında Kartepeli çocuklarla buluşturuluyor.

Kartepe Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitim projesi kapsamında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ni dolduran 3 bini aşkın Kartepeli çocuğa olimpiyat oyunları ve felsefesi ile fair play, sağlıklı beslenme ve çevre konuları interaktif sunumlarla anlatıldı. Verdiği desteklerden dolayı komite aralarında Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın da bulunduğu kişilere teşekkür plaketi takdim etti.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu tarafından ilköğretim 4. ve 5. sınıflara yönelik hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle yürütülen "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi"yle genç nesillerin erken yaşlarda spor kültürüne sahip olmaları için önemli bir adım olan OLİ Projesi Kartepeli çocuklarla bir kez daha buluşturuldu. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ni dolduran Kartepeli çocukların heyecanına Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yürütme Kurulu Üyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyon Başkanı Bilal Porsun, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Kartepe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen, Kartepe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Kayabaş, okul müdür ve öğretmenleri de ortak oldular.

Kartepe Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonunda Kartepeli çocuklarla buluşturulan Oli projesi etkinlikleri açılışında konuşan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yürütme Kurulu Üyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyon Başkanı Bilal Porsun, 7 yıldır yürüttükleri bu projeyle 950 bin öğrenciye ulaştıklarını kaydetti. Kartepeli çocukları şanslı gördüğünü belirten Porsuk, "Çok iyi bir başkanınız var. Bu projeyi ulaştıramadığımız çok yer varken başkanınız sayesinde bir kez daha sizlerle buluşturdu. Kendisine büyük bir alkış istiyorum" dedi.

Başkan Karabalık ise, "Spor hayatımızın bir parçasıdır. Birlik beraberlik ve kardeşliğin simgesi olan spor alanında yapılması gerekenlerin anlatıldığı bu projelerle öğrenmekteyiz. Bu projeye katılımları ile destek veren öğrencilerimizi de tebrik ediyorum" dedi.

Projenin maskotu Oli ve sloganı "Güçlüyüz, dostuz, sevgi doluyuz. Çünkü biz sporcuyuz" ile spor kültürü, olimpiyat oyunları, olimpizm, fair play, çevre, sağlıklı beslenme konuları 4 gün süreyle çocuklarla birlikte eğlenerek işlendi. - KOCAELİ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milli Olimpiyat Komitesi, Şükrü Karabalık, Türkiye, Kartepe, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title