Haberler

İzmit Belediyesi, Çınar Çocuk Evi'ni Prof. Dr. Canan Dağdeviren'e ithaf etti

Güncelleme:

İzmit Belediyesi, Tüysüzler Mahallesi'nde hayata geçirdiği Çınar Çocuk Evi'ni, Türk bilim insanı Prof. Dr. Canan Dağdeviren'e ithaf etti. Çocukların modern ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlandığı Tüysüzler Çınar Çocuk Evi, Türk kadınını yurtdışında en iyi şekilde temsil eden bilim insanı Prof. Dr. Canan Dağdeviren adına ithaf edildi. Öğrenci kayıtları devam ediyor.

İzmit Belediyesi, Tüysüzler Mahallesi'nde hayata geçirdiği Çınar Çocuk Evi'ni, Türk bilim insanı Prof. Dr. Canan Dağdeviren'e ithaf etti.

İzmit Belediyesi, Çınar Çocuk Evi'nin ikincisini Tüysüzler Mahallesi'nde hayata geçirdi. Çocukların modern ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlandığı Tüysüzler Çınar Çocuk Evi, Türk kadınını yurtdışında en iyi şekilde temsil eden bilim insanı Prof. Dr. Canan Dağdeviren adına ithaf edildi.

ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Ekolojik temelli, çocuğu odağına alan Reggio Emilia eğitim modelinin benimsendiği Tüysüzler Çınar Çocuk Evi'nde 2018-2019 doğumlu çocuklara eğitim veriliyor. 'Her çocuk özeldir' ilkesi ile ilk Çınar Çocuk Evi'ni Yeşilova'da hizmet açan İzmit Belediyesi, Tüysüzler'deki Çınar Çocuk Evi'nde de çocuklara en iyi şekilde eğitim veriyor. 6 Kasım'da eğitimlere başlayan Tüysüzler Çınar Çocuk Evi, öğrenci kayıtları devam ediyor.

CANAN DAĞDEVİREN KİMDİR?

1985 yılında İstanbul'da doğdu, aslen Sivaslıdır. İlk ve orta eğitimini Kocaeli'de tamamladı. 2007'de Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği programındaki yüksek lisans eğitimini 2009'da tamamladı. Aynı yıl Fulbright bursu kazanarak UIUC'de Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde doktora eğitimine başladı. Bu süreçte esnek ve katlanabilir, deri üstüne yapıştırılabilir veya giyilebilir elektronik aletler üzerine çalışmalar yaptı. Doktora derecesini Aralık 2014'te aldı. Medikal teknoloji alanında çalışarak pilsiz çalışan giyilebilir bir kalp çipi ve cilt kanserini teşhis eden bir cihaz geliştirdi. Forbes'in 30 Yaş Altı Bilim İnsanı listesinde de yer aldı.

Kaynak: ANKA / Yerel

Canan Dağdeviren İzmit Belediyesi Bilim İnsanı Çocuk Çınar Belediye Eğitim Yerel Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul baraj doluluk oranı düşüyor mu, barajlar yüzde kaç dolu? Güncel İSKİ baraj doluluk oranı! 22 Temmuz barajların doluluk oranı yüzde kaç? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 22-23 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Muratpaşa, Alanya, Manavgat 22-23 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ENFLASYON BEKLENTİSİ TEMMUZ 2024 l Temmuz ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? 2024 Temmuz ayı enflasyon beklentisi anketi paylaşıldı mı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Gölbaşı, Beypazarı 22-23 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 22 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 23 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 23 Temmuz burç yorumları nedir? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? Bugün Süper Loto sonuçları açıklanacak mı? Süper Loto bugün kazanan numaralar neler olacak? CANLI DOLAR KURU #128184 1 Dolar kaç TL? Dolar ne kadar, yükseldi mi? Tarım Kredi Kooperatif atıksız alışveriş nedir? Tarım Kredi sıfır market alışverişi nasıl yapılır? Kızılcık Şerbeti Firaz kim? Batuhan Yüzgüleç kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı? Fenerbahçe, Lugano'ya kaybederse ne olacak? Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu'nda kiminle karşılaşacak?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title