Haber : İhh'dan Yetimler İçin Kermes - Haberler

Haberi Paylaş

İhh'dan Yetimler İçin Kermes

İhh'dan Yetimler İçin Kermes

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Malatya şubesi tarafından yetimler yararına kermes düzenlendi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Malatya şubesi tarafından yetimler yararına kermes düzenlendi.

Yeni Cami yanındaki alanda Cuma Namazı sonrası açılışı yapılan kermese AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Şahin Karahan ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan katıldı. Açılış öncesi konuşan İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, İHH'nın 25 yıldır dünyanın 135 ülkesinde çalışmalar yaptığına dikkat çekerek "Özellikle kriz bölgelerinde savaş bölgelerinde yetimlerin yoksulların mağdur olmuş kadınların olduğu yerlerde mutlaka İHH var. Bugün de İHH çalışmalarını desteklemek amacıyla 7 günlük bir kermes açtık" diye konuştu. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada İHH'nın organize ettiği kermes ile elde edilen gelirlerin mağdurun ve mazlumun olduğu 135 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaşacağını belirti. Çalık, "Nerede bir mağduriyet ve mazlumiyet varsa nerede bir zalimin karşısında durup mağdurun yanında yer almak gerekirse biz Türkiye gibi iİHH'yı da o insanların buluyoruz. Ben Afrika'ya gittiğim zaman önce İHH'yı orda görüyoruz.Her gittiğimiz yerde İHH mutlaka oluyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kermesin açılışı yapıldı. Kermesi gezen Milletvekili Çalık, burada alışveriş yaparak kermese destek oldu. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Öznur Çalık Ömer Derin AK Parti Malatya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title