Haberler

HDP, Özelleştirilen Elektrik Şirketleri Hakkında Soru Önergesi Verdi

Güncelleme:

HDP Batman Milletvekili Ali Atalan, özelleşen elektrik şirketleri hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a soru önergesi verdi.

Atalan, elektrik kesintilerini sordu

HDP Batman Milletvekili Ali Atalan, DEDAŞ'ın özelleştirilmesinin ardından bölgede elektrik kesintilerinin arttığını belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a soru önergesi veren HDP'li Atalan, özelleştirme sonunda şirketlere yönelik şikayetlerin arttığını söyledi.

Atalan, "Batman il ve ilçelerinde özelleştirme ile başlayan süreçte elektrik dağıtımını üstlenen firmalar hakkında şikayetler artarak devam etmektedir. Sık aralıklarla yaşanan elektrik kesintileri toplumun sosyal ve ekonomik yapısını olumsuz yönde etkilemekte hayatı adeta felç etmektedir. Günlük hayat akışını olumsuz etkileyen kesintiler yüzünden esnaf iş yapamaz duruma gelmiştir. Elektrik kesintilerinin sürekli olması hem ev hem de iş yerlerindeki elektrikli cihazların bozulmasına, yanmasına sebep olmakta ve vatandaşları mağdur etmektedir" dedi.

"ENERJİ HATLARI YER ALTINA ÇEKİLMELİDİR"

Enerji Bakanına yazılı soru önergesi veren HDP'li Atalan, yoğun elektrik keisntilerinin sebebi konusunda araştırma yapılmasını istedi. Soru önergesinde ayrıca kesintiler nedeniyle mağdur duruma düşen esnaf yada vatandaşların zararlarının karşılanmayacağını soran Atalan

"Meydana gelen elektrik kesintilerinin sebebi nedir? Söz konusu kesintiler teknik arızadan kaynaklanmaktaysa neden kalıcı bir çözüm bulunamamaktadır? Kendi elektriğini üreten Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ili olan Batman'da ve diğer şehirlerde eski ve yetersiz enerji iletim hatlarının yenilenmesi, enerji iletim hatlarının yeraltına alınması, enerji kesintilerine kalıcı bir çözüm bulunması yönünde çalışmanız var mıdır? Elektrik kesintilerinden olumsuz yönde etkilenen esnafın mağduriyetinin giderilmesi yönünde çalışmanız var mıdır? Ev ve iş yerlerinde yüksek voltaj ve sık aralıklarla kesilen elektrik sebebiyle elektronik cihazları bozulan yurttaşların mağduriyetinin giderilmesi yönünde çalışmanız var mıdır? Kaçak elektrik tespiti olmadığı halde, yurttaştan haksız yere alınan kaçak elektrik bedelinin geri ödenmesi yönünde çalışmanız var mıdır?" şeklinde sorular yöneltti.

Kaynak: Temsilci / Yerel

Taner Yıldız Ali Atalan Batman Yerel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Bakmadan Geçme

15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title