Haberler

Hastalıkların Erken Teşhisinde Büyük Buluş...

Son yıllarda Dünyada ve Türkiye'de sağlık alanında edinilen buluşlar adeta dudak uçuklatıyor.

Son yıllarda Dünyada ve Türkiye'de sağlık alanında edinilen buluşlar adeta dudak uçuklatıyor. Dünyanın 34 ülkesinde geniş bir ağa sahip olan NLS (Erken Tanı) sistemi artık Erzurum' da hizmet vermeye hazırlanıyor.

Mumcu Caddesi'nde bir süre önce faaliyete geçen ve önümüzdeki günlerde açlışı yapılacak olan Tuncer Med işletmecisi Hanifi Tuncer, bu sistem sayesinde hastalıkların tedavisi için büyük mesafeler kat edileceğinin altını çizdi. Vücut taramanızı, kapalı yerde kalma korkusu ve yatma mecburiyeti olmadan yaptırabilirsiniz. Rus fizikçilerin, kozmonotların sağlıkları ile ilgili yaptıkları araştırmalar sonucunda geliştirilen ve dünyanın 34 ülkesinde kullanılan NLS ( Erken Tanı ) Erzurum'da da hizmet verecek.

ÜNLÜLER NLS'Yİ TERCİH EDİYOR

Hanifi Tuncer'in Türkiye'ye getirdiği sizi baştan aşağıya tarayan bu mucize NLS cihazı sizin tüm taramanızı yaparak ilerdeki olabilecek hastalığı da reçete ile size söylüyor...

Tuncermed Medikal Hizmetlerinin İşletmecisi Hanifi Tuncer'in Türkiye'ye getirdiği sizi baştan aşağıya tarayan bu mucize NLS cihazı sizin tüm taramanızı yaparak ilerdeki olabilecek hastalığı da reçete ile size söylüyor. Doktor kontrolünde gerçekleşen tarama direk sonuç veriyor.

Bir süre önce ilk olarak İstanbul'da faaliyete geçirilen NLS cihazının ünlüler tarafından da tercih edildiğini söyleyen Tuncer, "Cihazımız Türkiye'ye geldikten sonra herkesin yoğun bir ilgisi oldu. Özellikle usta Tiyatro oyuncusu Ferdi Merter, Nilüfer Aydan, Özlem Savaş, Elif Karlı, Tanyeli ve Ahmet Selçuk İlkan kendilerini kontrolden geçirdiler. Sanatçılarımız "herkesin buraya gelmesi gerek çünkü harika bir cihaz ne var ne yok anında öğreniyorsunuz" diye tavsiyelerde bulundular.

ERKEN TANI HAYAT KURTARIR...

NLS, beynin yaymış olduğu "non lıneer" dalgalarını bir barkod gibi okuyarak beyinden yayılan bilgiye ulaşıyor. Nasıl ürünlerin barkotlarında bulunan çizgiler okutulduğunda, ürünlerin ne olduğu ve hangi ülkeden getirildiği görülüyorsa, bu cihaz da beyin dalgaları yoluyla kişinin vücudundaki tüm rahatsızlıkları okuyarak bu yolla bir check-up gerçekleştiriyor.

RADYASYON YOK.

Cihazın en önemli özelliğinin tüm vücuda uygulanması ve hiç radyasyon içermemesi olduğu belirtiliyor. Sistem kontrole giren kişinin sağlık durumunu tüm yönleriyle ortaya çıkarıyor. Görüntüleme araçlarının içinde hareketsiz şekilde yatmak ve kapalı yerde kalma korkusu, çok sayıda hastanın kabusuyken, NLS hastanın bu sıkıntıyı yaşamasını engelliyor ve kontrolunuz oturduğunuz yerde gerçekleşiyor.

İstanbul'da ilk faaliyete geçtiği günden beri NLS sistemine ünlü isimlerinde yoğun bir rağbet gösterdiğini söyleyen Tuncer, "Tuncer Med'de bulunan NLS erken tanı sistem cihazı genetik yapınıza kadar inerek kalıtsal hastalıklarınızı ortaya çıkarıp size reçete sunmakla kalmıyor, gelecekte karşılaşabileceğiniz hastalıkların listesini de vererek dikkati sağlığımıza çekiyor. Bu cihazın en önemli özelliklerinden birisi kapalı bir ortama girmeden ve kan vermeden 8 dakika gibi kısa bir sürede sonuçları alabiliyor olmanız" diye konuştu.

DOĞU'DA TEK CİHAZ

İstanbul'dan sonra doğuda ilk olarak Erzurum'da Mumcu Caddesi'nde açtıkları klinikte bu hizmeti verdiklerine dikkat çeken Tuncer Med İşletmecisi Hanifi Tuncer, sağlığa zararı olmayan bu sistem sayesinde hastalıkların erken teşhisinde öncü olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tuncer, "Erzurumluyum. Dolayısıyla bu şehre bir vefa olarak NLS cihazını batı illerinden daha düşük ücrette halkımızın hizmetine sunma gayretindeyim. Günümüzde check up sistemlerinin hem yorucu hem de radyasyon içerdiği düşünüldüğünde 15 dakika gibi kısa zamanda netice veren bu cihazın tıp bilimine de katkısı inkar edilemez" dedi. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Haberler

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Bakmadan Geçme

25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 25 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Euro 2024'te Arjantin neden yok, Brezilya neden yok 2024? #129300 Halkbank ATM para çekme limiti ne kadar? Halkbank ATM'lerden en fazla ne kadar para çekilebiliyor? Ziraat Bankası ATM para çekme limiti ne kadar? Ziraat ATM'lerden en fazla ne kadar para çekilebiliyor?
İmamoğlu, kendisine karşı 'Erdoğan' diye bağıran taraftarlara bakın nasıl yanıt verdi

İmamoğlu, kendisine karşı "Erdoğan" diye bağıran taraftarlara bakın nasıl yanıt verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title