Göller Birliği'nin Yeni Başkanı Salih Akkaya Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Göller Birliği'nin Yeni Başkanı Salih Akkaya Oldu

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Göller Birliği'nin Yeni Başkanı Salih Akkaya Oldu

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, yapılan toplantı sonucunda Akşehir ve Eber Gölleri Çevre Koruma Birliği Başkanı seçildi.

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, yapılan toplantı sonucunda Akşehir ve Eber Gölleri Çevre Koruma Birliği Başkanı seçildi.

Bakanlar Kurulu'nun 27.12.2002 tarih ve 2002/5116 sayılı kararı ile kurulan Akşehir ve Eber Gölleri Çevre Koruma Birliği'nin organlarının yeniden teşekkül ettirilmesi amacıyla Akşehir Belediye'sinde Birlik Meclisi tarafından yapılan toplantı yapıldı. Toplantı öncesi Birlik Üyesi olan Tuzlukçu, Sultandağı, Yeşilçiftlik Dereçine ilçe Belediye Başkanları, Bolvadin Belediye Başkan Yardımcısı ve toplantıya katılan bu ilçelerin Belediye Meclis üyeleri, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Yapılan tanışmanın ardından Akşehir ve Eber Gölleri Çevre Koruma Birliği toplantısına geçildi.

Toplantıya Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar, Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Şemsettin Kol, Dereçine Belediye Başkanı Aykut Okumuş, Bolvadin Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kullap, Akşehir Belediye Meclisi Üyesi Mahmut Gürlek, Tuzlukçu Belediye Meclis Üyesi Yusuf Taşçın, Yeşilçiftlik Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eskici, Dereçine Belediye Meclis Üyesi Hür Yaşar Efe katıldı.

Gündem gereği Divan oluşumu yapılarak Divan katiplerinin seçimi yapıldı. Divan Katipliğine Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Şemsettin Kol ile Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar seçildi. Birlik Başkanı olarak Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya seçilirken Birlik Birinci Başkan Vekilliğine Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar, Birlik İkinci Başkan Vekilliğine Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa seçildi. Toplantıda daha sonra gündem gereği Birlik Encümeni, Plan Bütçe Komisyonu ve Denetim Komisyonu üyelerinin seçimleri yapıldı.

Birlik Encümen Üyeliklerine Akşehir Belediye Meclisi Üyesi Mahmut Gürlek ile Bolvadin Belediye Başkan yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kullap, Birlik Plan Bütçe Komisyonu'na Dereçine Belediye Başkanı Aykut Okumuş, Akşehir Belediye Meclisi Üyesi Mahmut Gürlek, Bolvadin Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kullap, Birlik Denetim Komisyonu Üyeliklerine ise Tuzlukçu Belediye Meclis Üyesi Yusuf Taşçın, Yeşilçiftlik Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eskici, Dereçine Belediye Meclis Üyesi Hür Yaşar Efe seçildi.

Toplantı gündeminin son maddesi olan Tüzük değişikliği birlik tarafından görüşülerek onaylanırken, birlik toplantılarının yılda iki kez Mayıs ve Kasım aylarında yapılması karara bağlandı. - KONYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Salih Akkaya, Tuzlukçu, Akşehir, Eber, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title