Haberler

Geçmişimizden Günümüze Türkiye Manzaraları" Arnavutköy'de

AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından “Geçmişimizden Günümüze Türkiye Manzaraları” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından "Geçmişimizden Günümüze Türkiye Manzaraları" adlı fotoğraf sergisi açıldı.

AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda açılan "Geçmişimizden Günümüze Türkiye Manzaraları" adlı fotoğraf sergisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Eski Türkiye manzaralarının da yer aldığı sergi de geçmiş bir kez daha gözler önüne serildi. Yeni Türkiye manzaraları içerisinde ise gelişen, değişen ve modern Türkiye fotoğrafları yer aldı.

Geçmişte yaşadıklarımızı bize hatırlatan fotoğraf sergisinin açılışındayız diyen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, " Referandum sürecinde sık sık referans aldığımız konuların başında geliyor; eski Türkiye manzaraları. Bu kareler ile geçmişteki Türkiye'yi hatırlıyoruz. Yaşanan idari zorlukları hatırlıyoruz. Hükümetlerin kurulamadığı, kısır çekişmelerin olduğu, siyasal kavgaların olduğu dönemleri ve buna bağlı olarak ekonomik sıkıntıların olduğu dönemleri hatırlıyoruz. Dolaysıyla idari sistemimizin dış etkilere açık olması, sürekli manipülasyonların olduğu idare edilemez bir Türkiye'yi yaşı müsait olan vatandaşlarımız hatırlıyordur. Şuan ki referandum sürecinde aslında geçmişte yaşadığımız zorlukları; 8 aylık 10 aylık hükumetlerin olduğu, seçim sonucunda kim kimle koalisyon yapacak. Daha doğru yapabilecek mi? Ekonomik durumumuz seçim sonrasında nasıl olur? Sosyal ve kültürel hayatımız nasıl etkilenecek gibi düşünceleri bir daha yaşamamak için Cumhurbaşkanlığı sitemimize geçiş yapılmasının önemini her yerde anlattık. Bu fotoğraf sergisinde ise tamda bunu anlatıyor. Geçmişte ki olumsuzlukları bir daha yaşamamak için 16 Nisan'da sandık başına gidiyoruz" diye konuştu.

"15 yılda ülkemizin değişim manzaraları"

AK Parti Kadın Kolları Teşkilatlanma Başkanı Tülay Selamoğlu, "Bugün burada bir sergimizin var. Geçmişten günümüze diye. Bu sergimizin açılında gençler var. Tabi bu geçmişten bugüne derken milattan öncesinden bahsetmiyoruz. İnanın 15 yıl öncesinde ki Türkiye manzaralarından, 15 yıl sonrasında ki Türkiye'nin değişimin manzaralarının fotoğrafları. Belediye başkanımızın söylediği gibi olumsuzlukları unutan bir yaradılışımız vardır. Bu fotoğraflarda yoklukları göreceksiniz. İnsanların kuyruklarda neler çektiğini göreceksiniz. Hastane kuyruklarında vatandaşlarımızın neler yaşadığını göreceksiniz. Kız çocuklarımızın okumalarına engel olan silahları göreceksiniz. Elhamdülillah Türkiye'de yaşayan tüm kadınlarımız artık her konuda özgür. Bu 15 yılda oldu. Hatta 15 yılı bırakın zihniyetin daha düne kadar direnmesiyle, engeller ile karşılaştık. 15 yılda çok şey değişti. Ama 15 yıl insan ömründe de dünya hayatında da çok kısa bir süredir. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ifade ettiği gibi 'partiyi millet kurdu biz sadece ismini astık' der. Biz bu milletin gücüyle buralara geldik. Sizleri çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa sivil, yerli ve milli bir anayasa yaptık"

AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, " Beş gün sonra bir referandum oylaması yapacağız. Yani sadece tarihi izlemekle kalmıyoruz, tarihi yazıyoruz. Bana göre Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli zaman dilimlerinden birine katkı sağlıyor. Ben Adalet Komisyon sözcüsüyüm ve anayasanın bütün süreçlerinde de yer aldım. ve en az bizim mecliste yaptığımız iş kadar sizin de 16 Nisan'da atacağınız oylarda o kadar önemli. Bunu şunun için söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa sivil, yerli ve milli bir anayasa yaptık. Mini bir paket, bundan daha iyisi var mı var. Bu milli meclis bu anayasanın daha iyisini yapacak. Onun için bu tarihi, şerefli günde bizlerde güçlü evetlerimiz ile referandumu taçlandıracağız" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Arnavutköy AK Parti Yerel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Öldüresiye dövüp 'Yolda bulduk' diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

Öldüresiye dövüp "Yolda bulduk" diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title