Haberi Paylaş

ETÜ Erzurum'a Vizyon Kazandıracak

ETÜ Erzurum'a Vizyon Kazandıracak

2010 Yılında kurulan, eğitime bu yıl başlayacak olan ETÜ, Türkiye'nin resmi devlet üniversiteleri içinde 9'uncu, vakıf üniversiteleriyle birlikte ise 11'inci teknik üniversitesi durumunda bulunuyor.

2010 Yılında kurulan, eğitime bu yıl başlayacak olan Erzurum Teknik Üniversitesi, Türkiye'nin resmi devlet üniversiteleri içinde 9'uncu, vakıf üniversiteleriyle birlikte ise 11'inci teknik üniversitesi durumunda bulunuyor.

Devlet üniversiteleri statüsünde, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, BTÜ, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İTÜ, ODTÜ, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, KTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi teknik eğitim veriyor. Vakıf üniversitesi statüsünde ise TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversitesi ile THK üniversitesi yer alıyor. ETÜ, Doğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek teknik üniversitesi konumunda bulunuyor.

- ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Erzurum Teknik Üniversitesi Teknoloji Üniversitesi Türkiye Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title