Haberler

Eşkinat: "Bu Belediye Soru İşareti Olmayan Bir Belediyedir"

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Denetim Kurulu tarafından 21 müdürlüğün tüm evraklarının incelendiği ve raporlaştırıldığı 2015 Mali Yılı Denetim Raporu hakkında açıklamalarda bulunarak, “Bu belediye soru işareti olmayan bir belediyedir.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Denetim Kurulu tarafından 21 müdürlüğün tüm evraklarının incelendiği ve raporlaştırıldığı 2015 Mali Yılı Denetim Raporu hakkında açıklamalarda bulunarak, "Bu belediye soru işareti olmayan bir belediyedir. Tıpkı meclisi gibi bu belediyenin başkanı da, başkan yardımcıları da, ekibi de burayı bir şeffaflık içerisinde idare etmeye çalışmaktadır" dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Meclisi'nde görüşülen 2015 mali yılı incelemeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Süleymanpaşa Belediyesi Denetim Kurulu'na seçilen Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyeleri Şükriye Gündüzler ve İrfan Demir, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri Deniz Taner, Edibe Akçakaya ve Veysel Kaplan'ın yaptığı inceleme sonrası oluşturdukları rapor meclise sunulurken raporda "Eksiklik ve öneri" olarak belirlenen maddeler hakkında Başkan Eşkinat açıklama yaptı.

"YANDAŞLIĞIN NASIL YAPILACAĞININ GÜZEL BİR ÖRNEĞİNİ VERDİ"

Soru işaretlerini gidermek adına açıklama yapma gereğini duyduğunu dile getiren Eşkinat; "Arkadaşlardan aldığım bilgiye göre birkaç noktada bilgi yetersizliği sebebiyle bir takım şüpheler oluştuğu izlenimini aldım. Bunlardan bir tanesi bebek paketleriyle ilgili. Bebek paketlerini bir perakendeci yerine toptancıdan alınmasının uygun olacağını söylemiş arkadaşlarımız. Türkiye'de kooperatifçilik hareketinde ecza kooperatifleri güçlü ve önder kuruluşlardır. Prestijli kuruluşlardır. Bu arkadaşlarımız belediyemize katkı vermek amacıyla ilgili yöneticilerle görüşme yapmış olup yüzde 68'e varan indirimler almışlardır. Bursa Ecza Koop'tan bizim alışveriş yapmamız konusunda herhangi bir yasal engel yoktur. Ama kooperatif açısından ortak dışında satış uygun olmadığından bir ortağı üzerinden bu aktarım sağlanmıştır. Ben şimdi gruplara perakendeci tabir edilen benim bir meslektaşımın kooperatiften aldığı faturayı ve belediyemize kestiği bir faturayı takdim ediyorum. Kooperatiften gelen toptan bedel 58 bin 881lira 992kuruş. Arkadaşımızın belediyemize fatura ettiği rakam 58 bin 882 lira. 441 lira da kendisi cebinden pul parası ödemek suretiyle yandaşlığın nasıl yapılacağının güzel bir örneğini vermiştir. Ben buradan meslektaşım Ufuk Ersöz'e de teşekkürlerimi sunuyorum. Komisyonunda bu konuda bilgilenmesi ihtiyacımı gördüğüm için bu belgeleri gruplara verdim" dedi.

"İHALE ZABITA ALIMIDIR VE BU YÜZDEN ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ İŞ YERİ OLARAK GÖSTERİLMİŞTİR"

Bir diğer soru işareti olan personel alımında adresin Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü gösterilmesi konusuna değinen Başkan Eşkinat, "Personel alımında bir firmanın iş yeri olarak Süleymanpaşa Belediyesi Zabıtasını adres olarak gösterdiği yönünde bir madde var. Dikkatli bakıldığında ihale bittikten sonra yapılan ihalenin çalışanlarının iş yeri sorulmaktadır. İhale Zabıta alımıdır ve bu yüzden Zabıta Müdürlüğü iş yeri olarak gösterilmiştir" diye konuştu.

"ESKALASYON BEDELİ MUHAMMEN BEDELİ ARTTIRMIŞTIR"

Bir ihalenin muhammen bedelin üzerine çıkması konusunu da aydınlatan Eşkinat, "Belirlenen muhammen bedelin üzerinde bir ihale gerçekleşmiştir. Ondaki konu da şudur. İhale hazırlığı 2014 yılı sonunda yapılmıştır. Ancak ihalenin yapım tarihi 2015 olduğundan eskalasyon bedelinin içinde kaldığı için bu bedel çıtanın altında olduğundan ihale verilmiştir" ifadelerini kullandı.

"BU BELEDİYE SORU İŞARETİ OLMAYAN BİR BELEDİYEDİR"

Raporla ilgili son olarak bazı ifadelerin yanlış kullanıldığın altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Özellikle denetleme raporu gibi, kritik konularda bizim kesin, net, somuta dayalı veriler koymamız lazım. Eğer bu verileri koyabiliyorsak da bunu savcılığa suç duyurusu olarak aktarmamız lazım. 'Şunlara dikkat edilmelidir' denildiğinde ihalelere dikkat edilmediği anlamı da çıkarılabilir. Bu belediye soru işareti olmayan bir belediyedir. Tıpkı meclisi gibi bu belediyenin başkanı da bu belediyelerin başkan yardımcıları da ekibi de burayı bir şeffaflık içerisinde idare etmeye çalışmaktadır. Belki bu rapor kimseyi rahatsız etmeyebilir ama bu kadar hassasiyet içinde ve Türkiye'de sadece Süleymanpaşa Belediyesi'nde çoğunluğu olduğu halde belediyenin muhalefete denetim başkanlığını verdiği bir noktada üsluba da bundan sonra gelecek denetim komisyonundaki arkadaşlarımın dikkat etmesini istiyorum" şeklinde konuştu. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ekrem Eşkinat Süleymanpaşa İrfan Demir Gündüzler Yerel Haberler

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Erdoğan'ın restinin ardından bakanlık harekete geçti! CHP'li belediyelerden prim borçları tahsil edilecek

Erdoğan'ın restinin ardından bakanlık harekete geçti! CHP'li belediyelerden prim borçları tahsil edilecek

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Galatasaray Lecce maçı CANLI izle! (HD) 24 Temmuz Galatasaray Lecce maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY LECCE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 24 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Lecce Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Galatasaray Lecce maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Lecce maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Güncel UEFA ülke puanı sıralaması! Türkiye kaçıncı sırada ve kaç puanda? Ankara otobüs ücretleri ne kadar oldu? Ankara EGO otobüs, minibüs, metro ücretleri ne kadar? Beşiktaş Bandırmaspor maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) BJK Bandırmaspor maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Beşiktaş Bandırmaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Beşiktaş Bandırmaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Beşiktaş Bandırmaspor maçı CANLI izle! (HD) 24 Temmuz Beşiktaş Bandırmaspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? 24-25 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 24-25 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Pendik, Sancaktepe, Kartal 24-25 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bornova, Kemalpaşa 24-25 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 24-25 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Ruh eşi ne demektir? Ruh eşinizi bulduğunuzu nasıl anlarsınız?
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title