Haberler

Adana yerel haberleri... Ceyhan Belediyesi, Cemevinde Oruç Açma Programı Düzenledi

Abone Ol

Adana haberleri: Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı işbirliğiyle; Muharrem ayı nedeniyle Ceyhan Cemevi'nde oruç açma programı düzenlendi.

Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı işbirliğiyle; Muharrem ayı nedeniyle Ceyhan Cemevi'nde oruç açma programı düzenlendi.

Oruç açma programına; Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz, Adana Milletvekili Ahmet Zembilci, Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu, Adana ve Ceyhan Alevi Platformları, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, gazeteciler, siyasi parti temsilcileri ve Ceyhanlı yurttaşlar katıldı.

Programda konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, geçen günlerde Ankara'da Cemevlerine eş zamanlı olarak yapılan saldırıları kınayarak, şöyle konuştu:

"CEMEVLERİNE YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUM"

" Dili, dini, rengi ne olursa olsun, yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe, dostça yaşamış insanlarız. Bu birlikteliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya yeltenenler, nifak tohumu ekmeye çalışanlar bilmelidir ki; tarih boyunca kültürlere, medeniyetlere ev sahipliği yapmış kadim Anadolu toprakları ve kadirşinas, vefalı, bilinçli insanlarımız kötü niyetlilerin oyununu bozacaktır. Geçmişte de bozmuştur şimdi de bozacaktır. Bu vesileyle geçtiğimiz günlerde Ankara'daki Cemevlerine yapılan saldırıyı nefretle kınıyorum.

"KARDEŞLİĞİMİZ, DİRLİĞİMİZ, BİRLİĞİMİZ BOZULMASIN"

Adı, sanı, ismi, cismine bakmaksızın provokatörlere, saldırganlara, asla geçit vermeden, onlara inat oruç açma lokmamızı paylaşmaktan geri durmayacağız. Bugün olduğu gibi bundan sonra da lokmalarımızı, aşımızı, ekmeğimizi hep birlikte pay edeceğiz. Ayrıştıranlara, bölücülere inat kardeşçe yaşamanın en güzel örneklerini sunmayı sürdüreceğiz. Mübarek Muharrem ayında yas-ı matem oruçlarınız ve tüm insanlık adına, ülkemiz adına, Ceyhanımız adına, ailelerimiz ve çocuklarımız adına ettiğiniz dualar hak katında kabul olsun. Kardeşliğimiz, dirliğimiz, birliğimiz bozulmasın."

Ceyhan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Bahadır Odabaşı ise etkinliğe ilgi gösteren katılımcılara teşekkür ederek, Ankara'daki saldırıları kınadı. Konuşmaların ardından Binali Dede lokma duasını etti. Katılımcılar, Zakir Ozan Özgür'ün deyişleri eşliğinde Ceyhan Belediyesi Kadın Eli Birimi'nin dağıttığı lokmaları yedi, dua etti.

Kaynak: ANKA / Yerel

Hacı Bektaş Veli Ceyhan Adana Yerel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title