Haberler

Engelli Çocukların Resimleri Japonya'da Sergilenecek

Japonya’da bu yıl 25’cisi düzenlenecek olan “Dünya Çocukları Ağaç Sevgisi Resim Yarışması’na Saime Toptan’ın çabalarıyla Türkiye’den ilk defa özel eğitimli çocukların resimleri Japonya’da sergilenecek.

Japonya'da bu yıl 25'cisi düzenlenecek olan "Dünya Çocukları Ağaç Sevgisi Resim Yarışması'na Saime Toptan'ın çabalarıyla Türkiye'den ilk defa özel eğitimli çocukların resimleri Japonya'da sergilenecek.

Programın gerçekleşmesi için Japonya'daki STK yetkilileri ve Saime Toptan ile görüşmeleri Zonguldaklı işadamı Murat Ensici ve Nagaoka Hideo tarafından gerçekleştirildi.

Saime Toptan'ın özverili çalışmaları sonucu özel eğitimli çocukların hazırladığı 31 adet resim; ilk olarak Japonya'nın Fukuoka şehrinde bulunan Galeri Juan'da sergilenecek.

28 Mart 2016 tarihindeki serginin açılışı Eski TBMM Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan tarafından gerçekleştirilecek. Türkiye'den Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan'ın yanı sıra beraber toplam 7 kişi serginin açılışında hazır bulunacak. Saime Toptan; Türkiye'de engellilerin yaşamlarının iyileştirilmesine ve toplumda etkin olmalarına katkı sağlamaya devam ederken; toplumda engellilerin farkındalığının arttırılması konusundaki çalışmaları da takdir ediliyor.

Saime Toptan'ın engellilere verdiği önem konusunda Japon yetkililer ise ikili ilişkilerin gelişmesine olanak sağlayacağını belirttiler. Galeri Juan'ın sahibi olan Nagaoka Hideo ile 10 yılı aşkın yakın dostluğu olan Zonguldaklı işadamı Murat Ensici ise Engelli Çocukların Resim Sergisinin yapılması konusunu görüştü. Hideo ise böyle bir organizasyonda yer almanın kendisine mutluluk vereceğini belirterek Galeri Juan'ın kullanımı için destek sağladı.

Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan'ın ziyaretlerini ise çok sayıda medya gurubu yakından takip edecek. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Köksal Toptan Saime Toptan Türkiye Japonya Yerel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title