Haberler

Derin ve Karanlık Güçler Ülkemizde Kaos Oluşturmak İçin Çalışıyorlar"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Aydın Altaç, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde DHKP-C üyeleri tarafından rehin alınan; operasyonla ağır yaralı kurtarılan ve daha sonra hastanede şehit düşen Savcı Mehmet Selim Kiraz için yayınladığı taziye mesajında, derin ve karanlık güçlerin ülkede kaos oluşturmak için çalıştıklarını söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Aydın Altaç, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde DHKP-C üyeleri tarafından rehin alınan; operasyonla ağır yaralı kurtarılan ve daha sonra hastanede şehit düşen Savcı Mehmet Selim Kiraz için yayınladığı taziye mesajında, derin ve karanlık güçlerin ülkede kaos oluşturmak için çalıştıklarını söyledi.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olması ile sonuçlanan olayı provakatif bir eylem olarak nitelendiren AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Altaç, yaşanan bu olayın hak arama özgürlüğü ile insani değerler ile bağdaşmadığını, hakim ve savcıların yalnız hak ve adalet için emek sarf eden insanlar olduğunu belirterek, onlara yönelik yapılan saldırılar, toplumun tüm kesimlerine yapılan saldırı olduğunu ve bu saldırı ile bazı derin ve karanlık güçlerin yine ülkede kaos oluşturmak için çalıştıklarını söyledi. Altaç, yapılan saldırının ülkede 2 yıldır süregelen barış ortamından rahatsız olan çevrelerce planlanmış bir oyun olduğunu; fakat Türk halkının bu tür oyunlar karşısında daha dikkatli davranarak provokasyonlara mahal vermeyeceğini ifade ederek, "Ülkemizde 2 yıldır devam eden barış ve huzur ortamının bazı çevreleri rahatsız ettiğini hepimiz görüyoruz. Gerginlik ve şiddetten medet umanlar, bundan sonra bu ortamı bulamayacaklar. İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde yine kirli oyunlar sahnelemek istediler ama halkımız, bu süreçte iç ve dış mihraklar tarafından hazırlanan provokasyonlara alet olmayacak ve Allah'ın izniyle bu oyunları bozacaktır. Ülkemizin yakaladığı bu huzurunun bozulmaması için tüm siyasi çevrelerin söylemlerine dikkat etmeleri ve sağduyulu davranmalarına gerekmektedir. Yeni ve büyük Türkiye yolunda bizleri kimse geri döndüremeyecektir" dedi.

Şehit düşen Savcı Kiraz'ın ailesine ve yakın çevresine başsağlığı dileyen Altaç, "Yaşanılan bu son olayından büyük üzüntüsü yaşamaktayız. Şehit olan Savcımız Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz ve tüm kamuoyunu yapılan bu çirkin saldırı kınamaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Selim Kiraz Aydın Altaç Diyarbakır İstanbul Yerel Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi!
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

title