Büyükşehir Belediyesinden 14 Yeni Otobüs - Haberler
Haberi Paylaş

Büyükşehir Belediyesinden 14 Yeni Otobüs

AA - Yerel
Büyükşehir Belediyesinden 14 Yeni Otobüs

Malatya Büyükşehir Belediyesince yeni alınan 14 otobüs, törenle hizmete sunuldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesince yeni alınan 14 otobüs, törenle hizmete sunuldu.

Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen tanıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, toplu taşımanın daha iyi bir noktaya getirilmesi için çalıştıklarını belirterek, bunun için Malatya'nın ulaşım master planını yaptıklarını söyledi.

Çakır, ulaşıma yeni alınan trambuslarla yakıttan yüzde 70 tasarruf sağlandığına dikkati çekerek, "Daha konforlu ve çevreci bir sistem. Bu sistemi Malatya'ya kazandırdık. Trambuslarla günlük 30 bin yolcu taşıyoruz. Bu çok önemli bir rakam. Aslında 20 bin yolcu taşımayı hedefliyorduk. Şimdi hatlara yeni trambus alınması gerekiyor. 2-3 yıl içerisinde trambuslarla en az 50 bin yolcuyu taşımış olacağız" diye konuştu.

Günlük 140 bin yolcu taşıdıklarını kaydeden Çakır, şöyle devam etti:

"Geçen 6 yılda 60 otobüsü filomuza kattık. Eski araçlarıysa seferlerden kaldırıyoruz. Bir süre sonra bazı bölge ve duraklarda bir kaç hatta halk otobüsü seferleri koyacağız. Bunların ihalelerini yapacağız."

Çakır, konuşmasının ardından önceki hafta sürücüsü direksiyon başında kalp krizi geçiren otobüsü durduran Zekeriya Demir isimli yolcuya plaket ve cumhuriyet altını verdi.

AA / Yerel

Ahmet Çakır, Malatya, Yerel, Haberler

title