Haberi Paylaş

Bu evi görenler önünde fotoğraf çekiliyor! Giriş kapısı yerden 3 metre yüksekte

Yerel Haberler

Rize'nin Çayeli ilçesinde, Öztürk ailesi her yağmurda eve zarar veren toprağı kapı hizasından kaldırıp evin arka tarafını 4 metre genişletince giriş kapısı yerden 3 metre yüksekte kaldı.

Çayeli'ye bağlı Büyükköy beldesinde yaşayan Hacı İsmail Öztürk'ün evinin arka kısmı toprağa yakın olduğundan dolayı her yağış sonrası ev zarar görmeye başladı. Aile büyükleri bir araya gelerek eve zarar veren toprak nedeniyle evin arkasını 4 metre genişletmek için karar aldı.

Evin kapısını görenler gözlerine inanamadı! Yağmurdan zarar gören evin toprağı kapı hizasından kaldırılınca kapı havada kaldı

EVİN GİRİŞ KAPISI 3 METRE YÜKSEKTE KALDI

Genişletme çalışmaları tamamlandıktan sonra evin giriş kapısı yerden 3 metre yüksekte kaldı. Kapının havada kaldığını gören Öztürk ailesi, tekrar toplanarak havada kalan kapının ne yapılacağı konusunda tartıştı. Aile bir araya gelince, hatırası olduğundan dolayı kapıyı kaldırmaktan vazgeçti. Havada asılı kalan kapı ilginç görüntüsüyle dikkat çekerken, kapıyı sosyal medya hesaplarından paylaşan yeğenlerinin videosu binlerce kez izledi.

Bu evin kapısını görenler gözlerine inanamıyor

"GÖRENLER FOTOĞRAF ÇEKİLİYOR"

Kapının hatırası olduğundan dolayı kaldırılmadığını söyleyen Yunus Emre Dilmaç, "Bu evin arkası eskiden topraktı. Zaman geçtikçe toprak eve zarar vermeye başladı. Dayılarımız da karar aldılar ve evin arkasını yaptırdılar. Ev restorasyon edildi, toprak kaldırıldı, kapı havada kaldı. Daha sonra 'Kapıyı kaldıralım' diye aile büyükleri aralarında konuştu. Dediler ki 'O kapıdan çok gelin çıkmıştır, çok gelin girmiştir. Kapının önünde horonlar oynanmıştı, sohbetler edilmişti. Bir hatırası var' dediler. Bu nedenlerden dolayı kapıyı kaldırmama kararı aldılar. Anı olarak da kaldı. Görenler fotoğraf çekiliyor burada. Mal sahibi dayılarımızı arıyor, 'Bu kapı neden böyle oldu' diye. İlginç bir görüntü oluşturdu" ifadelerini kullandı.

Evin kapısını görenler gözlerine inanamadı! Yağmurdan zarar gören evin toprağı kapı hizasından kaldırılınca kapı havada kaldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İsmail Öztürk Çayeli Rize Yerel Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title