Haberler

Binlerce kişi Kabataş'tan Eminönü'ne Filistin ve şehitler için yürüdü

Güncelleme:

Binlerce kişi Kabataş'tan Eminönü'ne Filistin ve şehitler için yürüdü Sivil toplum kuruluşu üyesi binlerce kişi, 12 askerin şehit edilmesi ve İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etmek için Kabataş'tan Eminönü'ne yürüdü.

Binlerce kişi Kabataş'tan Eminönü'ne Filistin ve şehitler için yürüdü

İSTANBUL - Sivil toplum kuruluşu üyesi binlerce kişi, 12 askerin şehit edilmesi ve İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etmek için Kabataş'tan Eminönü'ne yürüdü.

Çok sayıda sivil toplum kuruluşundan binlerce kişi, Pençe Kilit Harekat bölgesinde PKK terör örgütü tarafından 12 Mehmetçiğin şehit edilmesini ve İsrail'in Gazze'deki katliamını protesto etmek için Kabataş'tan Eminönü Yeni Camii'ye yürüdü. Protesto için bir araya gelen grup, "Katil İsrail Filistin'den defol, şehitler ölmez vatan bölünmez" diyerek sloganlar attı. Polis eşliğinde yürüyüşünü yapan grup, Türk ve Filistin bayrağı taşıdı. Eminönü Yeni Camii önünde ise şehitler ve Filistin için Kuran-ı Kerim okundu.

"Bütün dünyanın adil olmasını istiyorum"

Yürüyüşe katılan Ayşe Eraydın, "Çok üzgünüm. Tüm dünyadaki çocuklar gibi Filistin'deki çocukların da mutlu mesut hayatına devam etmesi gerekirdi. Bütün dünyanın adil olmasını istiyorum. Savundukları insan haklarının kişisel olmamasını ve çıkarlarına hitap etmeden bütün dünyaya aynı şekilde hitap etmesini istiyorum. Bir an önce bu akıtılan kanın durdurulmasını istiyorum. Çocukların artık özgürce oynamasını, anneleri ve babalarıyla eski hayatlarına dönmelerini istiyorum" dedi.

"Gazze'nin yalnız olmadığını bütün dünya görmeli"

Gazze'nin yalnız olmadığının dünyaya gösterilmesi gerektiğini söyleyen Tekin Kılınçtutan ise, "Gazze'nin yalnız olmadığını bütün dünya görmeli. Bütün İstanbul şu an burada ve kim ne yapması gerekiyorsa yapmalı. Boykot olsun, aklınıza gelecek ne varsa yapılmalı" ifadelerini kullandı.

"Buradan Gazze'ye ve bugüne kadar mücadele veren tüm memleketlere ve topraklara selamlar olsun"

Ümran Kültür ve Medeniyet Hareketi'nden Şemsettin Özdemir ise, "Buradan Gazze'ye ve bugüne kadar mücadele veren tüm memleketlere ve topraklara selamlar olsun. Dünkü çatışmalarda ülkesi, vatanı için canlarını veren kardeşlerimize de rahmet diliyoruz. Yakınlarına sabır, metanet diliyoruz. Kardeşimizin ifade buyurduğu gibi Gazze'de İsrail'i tetikçi olarak kullananlar başka yerlerde birçok örgütü de aynı şekilde kullanmaya devam etmektedirler" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Filistin Kabataş Eminönü İsrail Sivil Toplum Terör Uluslararası İlişkiler Genel Yerel Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

title