Haber : Başkan Çerçioğlu, En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Oldu - Haberler

Haberi Paylaş

Başkan Çerçioğlu, En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Oldu

 - Güncelleme:
Başkan Çerçioğlu, En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Oldu

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Türkiye genelinde yapılan bir araştırmada 'En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Türkiye genelinde yapılan bir araştırmada 'En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçildi.

Gezici Araştırma Şirketi, 13 Aralık - 28 Aralık 2014 tarihlerinde Türkiye çapında bir anket gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye hizmetlerini değerlendirmek, vatandaşların memnuniyetini tespit etmek amacıyla kapsamlı şekilde yapılan anket farklı sosyo-demografik gruba mensup kişilerden, yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilerek yaklaşık 40 bin kişiyle yüz yüze gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyeleri arasında "Büyükşehir hizmetlerini başarılı buluyor musunuz?" sorusuna vatandaşların yüzde 70,8 evet oranı ile en çok oyu alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olan Özlem Çerçioğlu, en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Yüzde 66,2 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ikinci, yüzde 65,9 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek üçüncü oldu.

AK PARTİ VE MHP SEÇMENİ ÇERÇİOĞLU'NDAN MEMNUN

Yerel seçim sonuçlarını en yakın bilen bağımsız araştırma şirketi olduklarını belirten Gezici Araştırma Şirketleri Genel Müdürü Murat Gezici, yapılan araştırmada büyükşehirler içerisinde halkın belediye başkanından memnuniyetinin belirlendiğini, Büyükşehirler içerisinde en başarılı görülen Belediye Başkanının Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olduğunu söyledi. Gezici ayrıca, Türkiye genelinde belediye başkanlarının kendi siyasi seçmeni haricinde başarılı bulan il olarak yapılan araştırmada ise, AK Parti ve MHP'li seçmenlerin de en çok memnun kaldığı ilin Aydın olduğunu ifade etti. - AYDIN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Özlem Çerçioğlu Murat Gezici Türkiye Aydın Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title