Bakan Yıldız, İncesu'da Toplu Açılış Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Yıldız, İncesu'da Toplu Açılış Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Bakan Yıldız, İncesu'da Toplu Açılış Yaptı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'nin İncesu ilçesinde toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'nin İncesu ilçesinde toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Hayırsever işadamları Uçurum Kardeşler tarafından 6 yıl önce İncesu'da yaptırılan Devlet Hastanesi'ne yapılan ek 2 kat, Kızılören mahallesine yaptırılan ilköğretim okulunun açılışları ile hayırsever Hacı Osman Çilsal tarafından yaptırılacak olan Aile Sağlık Merkezi ile hayırsever işadamı Saffet Arslan tarafından yaptırılacak Meslek Yüksek Okulu'nun temelinin atılması nedeniyle düzenlenen törene, Bakan Taner Yıldız'ın yanı sıra, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya ile İsmail Tamer, İncesu Kaymakamı Ercan Öter, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de hayırseverlik müessesesinin çok geliştiğini, her yerde Kayseri'deki hayırseverlerin yaptıkları yardımlarla gurur duyduklarını kaydetti. Bakan Yıldız, "Bu hayırların esas karşılığı, ahrette alınacaktır. Biz bunu böyle biliyoruz ve hayırseverlerimiz sadece bu dünya için değil, ahret için de yatırım yapıyorlar" dedi.

Kayseri'nin artık sadece sanayisi ile değil, spor tesisleri ve eğitim kurumlarıyla da adından söz ettirdiğini kaydeden Bakan Yıldız, hükümet olarak ülkenin gelişmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, törende yaptığı konuşmada, hayırseverlerin eğitim ve sağlık alanında yaptıkları yardımların her türlü takdire şayan olduğunu bildirirken, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur da, Kayserili hayırseverlerin yaptıkları katkılar nedeniyle, Erciyes Üniversitesi'nin aynı zamanda hayırsever üniversitesi olarak anıldığını kaydetti.

Hayırsever Hacı Osman Çilsal ise 77 yaşında olduğunu ve şimdiye kadar elinden geldiğince sağlık, eğitim ve dini konularda yardımlarda bulunduğunu ifade ederek, "Bundan sonra daha ne kadar hayır yapabilirim bilmiyorum ama ömrümün sonuna kadar hayır işleriyle uğraşmaya devam edeceğim" diye konuştu.

İncesu Kaymakamı Ercan Öter, hayırseverlerin İncesu'nun kalkınması ve gelişmesinde büyük önemleri bulunduğunu belirterek, desteklerini esirgemeyen hayırseverlere ve temel atma ile açılış töreni için İncesu'ya gelen bütün davetlilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, İncesu Devlet Hastanesi önünde toplu açılış ve temel atma için temsili kurdela Bakan Yıldız ve beraberindekiler tarafından kesildi.

Bu arada, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in 2,5 yaşındaki torunu Evra, sempatik tavırlarıyla başta Bakan Tamer Yıldız olmak üzere bütün protokol üyelerinin ilgi odağı oldu. Bakan Yıldız'ın bir süre kucağına alarak sevdiği ve sohbet ettiği küçük Evra, Yıldız'a sehpaların üzerine konulan çiçeklerden takdim etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise kurdela kesimi sırasında minik Evra'yı kucağından indirmedi.

Öte yandan, Bakan Yıldız'ın makam aracını kendisinin kullanarak İncesu'ya ve törenin yapıldığı hastane önüne gelmesi de dikkat çekti.

Hastanenin önündeki törenden sonra İncesu merkezindeki Şehitlik Parkı'na gelen Bakan Yıldız ve protokol üyeleri, burada da İncesu Üzüm Festivali kapsamında düzenlenen "Engüzel üzüm yetiştirme" yarışmasında dereceye giren üzümlerin sahiplerine ödüllerini verdi. Festivalde, protokol üyelerine dereceye giren üzümlerden ikram edildi. Festivalin akşam bölümünde yapılması planlanan halk konseri ve eğlenceler ise, Suriye ile Mısır'da yaşanan olaylar nedeniyle iptal edildi. - KAYSERİ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Taner Yıldız, Kayseri, İncesu, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title