Haberler

Bakan Osman Aşkın Bak, "Kudüs: Ey Hüzünler Şehri" İsimli Sergiyi Ziyaret Etti

Bakan Osman Aşkın Bak, "Kudüs: Ey Hüzünler Şehri" isimli sergiyi ziyaret ettiİSTANBUL - Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "Kudüs: Ey Hüzünler Şehri" isimli sergiyi ziyaret etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, " Kudüs : Ey Hüzünler Şehri" isimli sergiyi ziyaret etti

İSTANBUL - Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen " Kudüs : Ey Hüzünler Şehri" isimli sergiyi ziyaret etti. Bakan Osman Aşkın Bak'a AK Partili milletvekilleri ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan eşlik etti.

Kudüs'ün barış ve esenlik yurdu olarak kalmasına katkı sağlamak amacıyla, Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz'ün fotoğraflarından oluşan " Kudüs : Ey Hüzünler Şehri" isimli sergi Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Bakan Osman Aşkın Bak'a AK Partili Milletvekilleri Belma Satır, Hasan Turan, Haydar Ali Yıldız, Serap Yaşar, Ekrem Erdem, Halis Dalkılıç, Ahmet Hamdi Çamlı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve çok sayıda partili eşlik etti. Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz ile birlikte sergiyi gezen Bakan Osman Aşkın Bak, eserler hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından düzenlenen söyleşide Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz ' Kudüs' ile ilgili izlenimlerini paylaşırken konuklara fotoğraflar hakkında bilgi verdi.

Kudüs için atılan adımların İslam dünyası için uyanış olacağını belirten Bakan Osman Aşkın Bak, "Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir " diyerek Cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatını toplayarak aldığı kararla ve orada alınan kararların birleşmiş milletlerdeki 128 ülkenin desteği verildi . Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletlerde yaptığı konuşmada tüm dünyaya Kudüs!ün kırmızı çizgimiz olduğunu ifade etti. Barışın Şehri Kudüs. Dünyada barışın olması için, Kudüs önemlidir. Cumhurbaşkanımız ifade etmiştir, Kudüs düşerse, Medine ve İstanbul da düşer. Çok önemli bir tespit. İslam aleminin uyanmasına vesile olacak önemli adımlar atılıyor" dedi.

"Eğer orada iyilik varsa dünyada huzur vardır"

Kudüs'ün barış şehri olduğunu vurgulayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kudüs'ün tüm Müslümanlar için çok önemli bir nokta olduğunu belirterek, "Diyebiliriz ki, dünyada huzur olacaksa, eğer dünyada birliktelik beraberlik olacaksa bu Kudüs'ten başlayacak. Allah diyor ki, "Ey insanlar ben sizi bir nesile ayırdım sonra da sizi kabilelere ve milletlere ayırarak böyle kurguladım ki, aranızda kardeşlik ve muhabbet olsun diye. "Şimdi bu ayeti kerimenin karşılığını bulduğu bir mekan mı'Peygamberler şehri, Hazreti İbrahim, Hazreti Davut, İsa, Hasreti Musa, Hazreti Süleyman da orada yıllarca yaşamıştır. Eğer orada iyilik varsa dünyada huzur vardır. Eğer orada problem varsa dünyada problem vardır" diye konuştu.

Sergi, 31 Ocak 2018 tarihine kadar Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu'nda sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Beyoğlu Belediyesi Süleyman Gündüz Kudüs Yerel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

İzmir ve Kütahya'yı sağanak vurdu! Evler ve sokaklar su altında kaldı

İzmir ve Kütahya'yı sağanak vurdu! Evler ve sokaklar su altında kaldı

Bakmadan Geçme

15 Temmuz'da kuyumcular açık mı? Şehit Bahadır Rıdvan Talay kimdir? Şehidimizin memleketi neresi, babası kim, nerede görev yapıyordu? Seda Selek Halk TV'den ayrıldı mı? Seda Selek neden yok, kanal mı değişirdi, hangi kanala geçti? Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi gitti? China Suarez kimdir? Icardi - China Suarez sevgili mi? 12-13 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 13-14 Temmuz hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 12 Temmuz Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Hava Muhalefeti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hava Muhalefeti filmi ne zaman, nerede çekildi? Canlı yayında kafasına sıkan adam öldü mü, yaşıyor mu? (VİDEO) Ankara'da kafasına sıkan yayıncı ne oldu, öldü mü? Üçlü Tehlike filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Üçlü Tehlike filmi ne zaman, nerede çekildi? Katil Avcısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Katil Avcısı filmi ne zaman, nerede çekildi? Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak?
Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title