Haberler

Bakan Çavuşoğlu, Esnaf ve Sanatkarlarla Buluştu

Yerel Haberler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP) tarafından düzenlenen ‘Esnaf Buluşmaları’ kapsamında yaklaşık 300 Esnaf ve Sanatkarlarla bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP) tarafından düzenlenen 'Esnaf Buluşmaları' kapsamında yaklaşık 300 Esnaf ve Sanatkarlarla bir araya geldi.

KONESKOOP'in üyelerine yönelik düzenlediği toplantı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Ticaret il Müdürü Seval Yasak Dizerkonca, AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Rifat Durukan, Konyaaltı Belediye Meclis Üyeleri Ali Osman Eciş, Ruhi Beşiktaş ve Şafak Otuzaltı ile çok sayıda esnaf katıldı.

Kolpak, "Borcu Olan Esnafta Faydalansın"

KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, geçtiğimiz yıl hayata geçirilen faizsiz krediler ile ilgili birçok esnafın faydalandığını ancak önceden borcu olan esnafın faydalanamadığını söyledi. Kolpak, "Faizsiz krediler yeniden gündeme geldiği taktirde yapılacak olan bir değişiklikle bu kredilerden borcu olan esnafın da faydalanması hepimizi memnun edecektir. Borcu olan esnafın daha çok faizsiz krediye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra birinci sınıf kooperatif olmamız sebebiyle esnaf ve sanatkarlarımıza 150 bin TL'ye varan kredi kullandırıyoruz. Günün şartlarını ve esnafın taleplerini göz önünde bulundurduğumuz zaman bu limitin yetersiz olduğunu söyleyebilirim. Limit ve plasmanın arttırılması esnaf ve sanatkarlarımızın güçlü kalmasında büyük rol oynayacaktır" dedi.

Çavuşoğlu, "Ekonominin en dinamik yapısı esnaftır"

Esnaf ve Sanatkarlar için düzenlenen Ahilik Fonu'nun yeni yılla birlikte hayata geçirildiğini hatırlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu başarının ekonominin en dinamik yapısı olan esnaf ve hükümete ait olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, "Esnafımıza, çiftçimize aynı zamanda KOBİ'lere verdiğimiz önemi son 15 yılda sizler yaşadınız. Son 15 yıl ülkemiz için dünya için yaşanan ekonomik krizlerden dolayı kolay olmadı. Bu krizleri bertaraf etmemizde hükümetimizin ve güçlü esnafımızın payı büyüktür. Geleceğe yönelik umutlarımız bu yüzden artarak devam ediyor. Küresel alanda ekonomik krizler devam etmesine rağmen Türkiye ekonomisi 2016 yılında yüzde 2,9 büyümüştür" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na kendi tablosunu hediye etti. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Abdurrahman Yılmaz Mevlüt Çavuşoğlu Konyaaltı Antalya Yerel Haberler

title